Aukštaitijos derbyje – pergalingas K. Vinaleso šūvis paskutinę sekundę | kl.lt

AUKŠTAITIJOS DERBYJE – PERGALINGAS K. VINALESO ŠŪVIS PASKUTINĘ SEKUNDĘ

• 1

Intriguojančiame Aukštaitijos derbyje nugalėtojas sprendėsi paskutinių sekundžių trileryje. Panevėžio „Lietkabelio“ (14-6) herojumi tapo klubo lyderis Kyle'as Vinalesas, pataikę tritaškį paskutinę sekundę ir padovanojęs savo klubui pergalę prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (8-12) rezultatu 80:77 (21:17, 19:20, 17:24, 23:16).

Rungtynes audringai pradėjo svečiai iš Panevėžio, per pirmas keletą minučių greitai susikrovę dviženklę persvarą (14:3). Pasvaliečiai varžovų iš savo akiračio nepaleido ir kiek sumažinę deficitą laikėsi vienženkliu atstumu, o po ilgosios pertraukos perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas.

Trečiajame kėlinyje „Lietkabelis“ ne tik prarado susikurtą pranašumą, bet ir neteko vieno iš savo lyderių Margirio Normanto. Labai solidų sezoną žaidžiantis gynėjas patyrė kelio traumą, kuomet ant žaidėjo kojos užvirto dėl kamuolio kovojęs Danielis Amigo.

24-erių gynėjas iki nelemto incidento per 17 min. buvo pelnęs 11 taškų ir surinkęs 17 naudingumo balų.

M.Normantui palikus aikštę panevėžiečiai dar pirmavo 46:44, tačiau tuomet šeimininkai laimėjo atkarpą 17:8 ir į lemiamą ketvirtį patraukė turėdami 7 taškų pranašumą (61:54).

Ketvirtajam kėliniui artėjant prie pabaigos atrodė, kad pergalė – pasvaliečių kišenėje, kuomet po Edgaro Želionio dvitaškio likus kiek daugiau nei 1 min. jie pirmavo 75:69, tačiau tada į lemiamą šturmą pakilo „Lietkabelis“.

Panevėžiečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir likus 8 sek. pirmavo 77:75, bet vieną baudą prametęs K.Vinalesas suteikė šansą šeimininkams – T.Lekūnas mindamas tritaškio liniją rezultatą išlygino.

Visgi paskutinį žodį šiame mače tarė „Lietkabelio“ mažylis, po minutės pertraukėlės pasiuntęs mirtiną dūrį iš tolimojo nuotolio į šeimininkų krepšį.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 18 (7 atk. kam., 8 kl.), Branko Mirkovičius 15, Arvydas Šikšnius 13, Jamesas Manigat 12 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 20 naud. bal.) 12.

Panevėžio „Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 17 (6 rez. perd.), Gabrielius Maldūnas 16 (6/7 dvit., 12 atk. kam., 30 naud. bal.), Troy'us Barniesas 15 (6 atk. kam.), Margiris Normantas 11 (17 naud. bal.).