Be variantų: lietuvių jėga antrąkart nubloškė Suomiją | kl.lt

BE VARIANTŲ: LIETUVIŲ JĖGA ANTRĄKART NUBLOŠKĖ SUOMIJĄ

• 2

Europos čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė iškovojo ketvirtą pergalę paeiliui. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Vilniuje 87:52 (29:9, 22:15, 16:8, 20:20) susitvarkė su Suomijos krepšininkais.

Lietuviai dabar išvyksta į Ispaniją, kur rugpjūčio 16 d. jėgas išmėgins su šios šalies rinktine.

Mačui nebuvo registruoti Kristupas Žemaitis, Gytis Masiulis, Laurynas Birutis bei traumuotas Mindaugas Kuzminskas.

Baudos aikštelėje siautėjęs Jonas Valančiūnas per 17 minučių surinko 18 taškų (7/11 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 3 klaidas, 3 pražangas, 2 perimtus kamuolius bei 24 naudingumo balus.

Po 10 taškų surinko Domantas Sabonis (4/7 dvit., 2/3 baud.) ir Kristupas Žemaitis (5/6 dvit.).

Varžovų gretose išsiskyrė Olivier Nkamhoua, kuris per 21 minutę pelnė 12 taškų (4/4 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), sugriebė 4 kamuolius, suklydo 5 sykius, perėmė kamuolį, blokavo metimą bei surinko 8 naudingumo balus.

Galingai rungtynes pradėjęs Valančiūnas padėjo lietuviams per kelias minutes susikrauti dviženklę persvarą, kol suomiai pirmuosius taškus iš žaidimo medžiojo virš 8 minučių (25:3).

Suomija antrajame ketvirtyje išjudino puolimą, tačiau Lietuvos rinktinėje taškus rinko visi krepšininkai, išskyrus Eigirdą Žukauską, tad lietuviai iki ilgosios pertraukos surinko net 27 taškų persvarą (51:24).

Po ilgosios pertraukos šeimininkai spurtavo 12:2 ir po Domanto Sabonio dvitaškio padidino atotrūkį iki 39 taškų (65:26). Tačiau tai dar buvo ne pabaiga, nes per lemiamą kėlinį Lietuvos rinktinė vienu metu svečius triuškino 45 taškais (81:36).

Trečiadienio rungtynėse Lietuvos rinktinė Kaune taip pat palaužė suomius (76:61).

Lietuvos rinktinė praėjusį ketvirtadienį Klaipėdoje 84:70 įveikė Estiją, o sekmadienį Alytuje laimėjo 90:88.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 18 (7/11 dvit., 10 atk. kam.), Domantas Sabonis (9 atk. kam.) ir Rokas Jokubaitis (2/4 trit.) po 9, Gytis Masiulis 8 (4/5 baud.).

Suomija: Olivier Nkamhoua 12 (4/4 dvit., 4 atk. kam., 5 klaid.), Mikaelas Jantunenas ir Shawnas Huffas po 7, Topiasas Palmi 6.

• Be variantų: lietuvių jėga antrąkart nubloškė Suomiją