D. Gailiaus rekordo nepakako: „Lietkabelis“ žengė į LKL pusfinalį | kl.lt

D. GAILIAUS REKORDO NEPAKAKO: „LIETKABELIS“ ŽENGĖ Į LKL PUSFINALĮ

• 1

Panevėžio „Lietkabelis“ tiesiausiu keliu žengė tarp keturių stipriausių LKL.

Trečiajame kėlinyje iniciatyvą perėmę Nenado Čanako auklėtiniai Klaipėdoje 94:78 (24:26, 21:20, 24:10, 25:22) pranoko vietos „Neptūną“ su Deividu Gailiumi priešakyje ir iškovojo vietą pusfinalyje.

Aukštaitijos komanda ketvirtfinalio seriją laimėjo 2-0.

Pusfinalyje „Lietkabelio“ lauks Vilniaus „Ryto“ – „Šiaulių“ poros nugalėtojai. Komandos dėl COVID-19 infekcijos Saulės miesto ekipoje kovas pradės tik gegužės 20-ąją.

Panevėžiečiams pusfinalio etapo teks laukti mažiausiai 8 dienas.

Geriausią mačą LKL sužaidęs D. Gailius susmeigė 6 iš 9 tritaškių ir pakartojo pataikytų tolimų metimų lygos sezono rekordą.

Klaipėdiečių lyderis surinko 25 taškus (1/1 dvit., 6/9 trit., 5/6 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius bei užfiksavo 25 naudingumo balus.

„Lietkabelio“ krepšininkai į priekį nurūko iškart po ilgosios pertraukos, kada trečiąjį ketvirtį laimėjo 24:10 ir į lemiamą kėlinį išėjo su 13 taškų persvara – 69:56.

Panevėžiečių gretose Paulius Valinskas realizavo 4 iš 7 tritaškių bei įmetė 20 taškų.

Vytenio Lipkevičiaus sąskaitoje – 17 taškų (0/2 dvit., 3/4 trit., 8/11 baud.). Puolėjas atkovojo 11 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 30 naudingumo balų.

Žygimantas Janavičius išdalino 10 rezultatyvių perdavimų, bet suklydo 7 kartus, taip pat įmetė 6 taškus (3/5 dvit., 0/2 trit., 0/1 baud.) ir įsirašė 7 naudingumo balus.

Prasidėjus mačui „Neptūno“ sirgaliai atidengė transparantus, ant kurių buvo – užrašai „Švilpiu kada noriu!“ ir „Su kodu: teisėjai30, –30% akiniams!“.

Prie to paties, „Vakarų bangos“ sirgalių grupė į aikštę išmetė popieriaus ritinėlius ir teisėjai buvo priversti stabdyti rungtynes.

Kai nuo parketo buvo pašalintas popierius ir arbitrai norėjo tęsti rungtynes, fanai vėl sviedė ritinėlius į aikštę.

Rungtynėms Klaipėdoje dirbti paskirta Artūro Šukio, Gyčio Viliaus ir Juozo Barkausko teisėjų brigada. Nė vienas iš jų nešvilpė pirmajame šios poros serijos mače, kuriame „Neptūnas“ kapituliavo pačioje pabaigoje ir išleido pergalę iš rankų.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 25 (6/9 trit., 5/6 baud., 29 naud.), Martynas Mažeika (4/8 dvit., 4 kld.), Simas Galdikas (5/6 dvit., 6 atk. kam.) po 12.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 20 (4/8 dvit., 4/7 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Vytenis Lipkevičius 17 (3/4 trit., 8/11 baud., 11 atk. kam., 30 naud.), Margiris Normantas 16 (6/8 dvit.), Gytis Masiulis 14 (2/4 trit., 9 atk. kam., 25 naud.).