Dominavusiam D. Saboniui trūko vos taško iki asmeninio rekordo | kl.lt

DOMINAVUSIAM D. SABONIUI TRŪKO VOS TAŠKO IKI ASMENINIO REKORDO

• 0

Naują sutartį NBA sezono išvakarėse sudaręs Domantas Sabonis ir toliau demonstruoja pavydėtiną sportinę formą. Lietuvos rinktinės aukštaūgis Brukline liko per tašką nuo asmeninio rekordo ir atvedė „Indiana Pacers“ (1-3) į pirmąją pergalę šiame sezone – 118:108 (31:31, 29:32, 30:20, 28:25) nugalėta vasarą stipriai atsinaujinusi „Brooklyn Nets“ (1-3) komanda.

Ilgiausiai komandoje – net 36 minutes – žaidęs D.Sabonis šiame mače pelnė 29 taškus (9/14 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, sykį blokavo varžovo metimą, tris kartus suklydo ir keturis – prasižengė.

Jam esat aikštėje „Pacers“ varžovus pranoko net 26 taškais – tai reiškia, jog per likusias mažiau nei 12 minučių „Nets“ buvo 16 taškų pranašesni nei Indianapolio krepšininkai.

Daugiau taškų per savo ketvirtą sezoną trunkančią karjerą D.Sabonis buvo pelnęs tik dukart – 2018-ųjų balandį ir spalį, kai į atitinkamai „Charlotte Hornets“ ir „New York Knicks“ krepšį sumetė po 30 taškų.

Sezono starte per ketverias rungtynes D.Sabonis renka net po 22,8 taško ir 10 kamuolių. Tiesa, šįsyk prie jo sėkmingo pasirodymo netiesiogiai prisidėjo ir pagrindinio „konkurento“ dėl laiko aikštėje – Myleso Turnerio – patirta trauma.

Starto penkete rungtynes pradėjęs amerikietis pirmojo kėlinio pabaigoje užkliuvo už „Nets“ puolėjo Garretto Temple'o kojos ir susižeidė čiurną. M.Turneris buvo priverstas palikti aikštę tesužaidęs viso labo 9 minutes, tad D.Saboniui per likusį rungtynių laiką teko papildomas krūvis – tiek ilgai jis buvo rungtyniavęs vos penkis sykius per karjerą.

Savuoju šansu D.Sabonis pasinaudojo puikiai. Nei DeAndre Jordano, nei Jarretto Alleno nesustabdytas lietuvis vien per ketvirtąjį kėlinį surinko 10 taškų ir tapo neišsprendžiama mįsle „Nets“ gynybai, kuri subyrėjo antroje rungtynių pusėje.

Dar po dviejų kėlinių „Nets“ pirmavo 63:60, tačiau po ilgosios pertraukos D.Sabonio ir Malcolmo Brogdono vedami „Pacers“ perėmė iniciatyvą ir trečiajam kėliniui einant į pabaigą pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą (90:80).

Rezultatyviausio NBA žaidėjo Kyrie Irvingo, iki šių rungtynių vidutiniškai rinkusio po 37,7 taško, vedami šeimininkai dar bandė kabintis į pergalę, kai lemiamame ketvirtyje buvo priartėję iki 88:90, tačiau „Pacers“ į tai atsakė spurtu 15:4 bei galutinai nurūko nuo varžovų.

„Nets“: Kyrie Irvingas 28 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Spenceris Dinwiddie 20 (7 rez. perd.), Carisas LeVertas 15, Joe Harrisas 13.

„Pacers“: Domantas Sabonis 29 (9/14 dvit., 8 atk. kam.), Jeremy Lambas 25 (7 atk. kam.), Malcolmas Brogdonas 21 (8 atk. kam., 13 rez. perd.), T.J. Warrenas 20.