Dviženklį deficitą panaikinęs „Žalgiris“ pusfinalį pradėjo dramatiška pergale | kl.lt

DVIŽENKLĮ DEFICITĄ PANAIKINĘS „ŽALGIRIS“ PUSFINALĮ PRADĖJO DRAMATIŠKA PERGALE

• 11

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio seriją pergale pradėjo Kauno „Žalgiris“.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 71:70 (16:19, 18:17, 21:20, 16:14) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Likus 26 sekundėms iki rungtynių pabaigos ir panevėžiečiams atsiliekant 1 tašku (70:71), Gediminas Orelikas perėmė kamuolį, greitoje atakoje perdavė jį Džordže Gagičiui, kuris turėjo progą persverti rezultatą, tačiau prametė, o kamuolį atkovojo Artūras Milaknis.

Gynyboje panevėžiečiai nesirinko pražangų taktikos: Karolis Lukošiūnas likus 5 sekundėms išsimetė tritaškį, tačiau pergalę įtvirtino kamuolį puolime atkovojęs Joshas Nebo. Rungtynių laikas ištiksėjo ir kauniečiai triumfavo.

Kauno komandai Tai Websteris per 28 minutes pelnė 14 taškų (5/5 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 14 naudingumo balų.

Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Gediminas Orelikas, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 19 taškų (5/5 dvit., 3/6 trit.), 7 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 26 naudingumo balai.

Dž. Gagičius taip pat atseikėjo 19 taškų (7/11 dvit., 5/7 baud.). Jis atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, blokavo metimą bei surinko 25 naudingumo balus.

Pusfinalio starte vis dar nepasirodė blauzdos traumą patyręs Edgaras Ulanovas. Kauno ekipos lyderis susižeidė koją antrame ketvirtfinalio mače.

Tuo metu Nielsas Giffey nebuvo registruotas rungtynėms, nes išvyko į laidotuves Vokietijoje.

Vietoje N. Giffey į dvyliktuką sugrįžo Marekas Blaževičius.

Pirmame kėlinyje G. Maldūnas dvitaškiu pratęsė „Lietkabelio“ spurtą iki 9:0 (26:16), bet po Kazio Maksvyčio minutės pertraukėlės „Žalgiris“ surengė dvi sėkmingas atakas, kurios baigėsi A. Milaknio ir T. Websterio tritaškiais (22:26).

„Žalgiris“ buvo trumpam išsiveržęs į priekį (45:44), bet tuomet Nikola Radičevičius pataikė tritaškį, P. Kalaitzakis pelnė taškus iš po krepšio, o V. Lipkevičius pridėjo dar vieną tolimą metimą – 52:45.

Likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos Joshua Nebo padidino persvarą (69:65), tačiau D. Gagičius nukirpo deficitą (68:69). Tuomet prabilo Lukas Lekavičius, kuris likus minutei smeigė svarbų tritaškį (71:68). G. Orelikas dar padėjo Panevėžio ekipai kabintis į rungtynes (70:71), bet paskutinį metimą prametė D. Gagičius.

Atsakomosios rungtynės vyks pirmadienį. Mačas Panevėžyje startuos 18.50 val.

„Žalgiris“: Tai Webster 14 (5/5 dvit., 3 per. kam.), Lukas Lekavičius 11 (2/5 trit.), Joffrey Lauvergne 10, Artūras Milaknis 8 (2/6 trit.), Tyler Cavanaugh 7 (4 kld.).

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (5/5 dvit., 3/6 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 26 naud.) ir Djordje Gagic (7/11 dvit., 5/7 baud., 25 naud.) po 19, Panagiotis Kalaitzakis 9 (3/7 dvit., 1/5 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam.), Gabrielius Maldūnas 7 (5 atk. kam.).