Prabilęs E. Sumneris atvedė „Žalgirį“ į lengvą pergalę | kl.lt

PRABILĘS E. SUMNERIS ATVEDĖ „ŽALGIRĮ“ Į LENGVĄ PERGALĘ

"Geriausias dalykas, kad mūsų jaunimas kartu sudėjus žaidė 43 minutes. Tai mums labai padeda", - aiškino Andrea Trinchieri. Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4/17) išvykoje 77:97 (14:25, 20:28, 23:23, 20:21) krito prieš A.Trinchieri vedamą Kauno „Žalgirį“ (19/2).

Kauniečiams neprireikė nė devynių minučių, kad jų pranašumas taptų dviženkliu – 22:12. Čia favoritai nesustojo ir antrojo kėlinio viduryje Edmondo Sumnerio dvitaškiu atsiplėšė triuškinančiai – 45:25.

Po ilgosios pertraukos „Pieno žvaigždės“ surengė savo spurtą, Jordanas Watsonas trumpam sumažino skirtumą iki vienženklio (52:60). „Žalgiris“ dar iki trečiojo kėlinio pabaigos susigrąžino viską, ką buvo praradęs – 74:55.

Ketvirtajame kėlinyje atstumas tarp komandų išliko triuškinantis, dėjimais krepšį drebino Kevarriusas Hayesas ir Laurynas Birutis – 86:59. Paskutine intriga liko žalgiriečių šimtojo taško siekis, kurio įgyvendinti nepavyko.

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be susižeidusių Rolando Šmito ir Karolio Lukošiūno, poilsio prieš dvigubą Eurolygos savaitę suteikta Keenanui Evansui ir Edgarui Ulanovui. Juos sudėtyje pakeitė jaunieji Dovydas Butka, Nedas Montvila ir Matas Vokietaitis, visi jie pasižymėjo taškais.

Pastarajam tai buvo debiutas šalies pirmenybėse. 212 cm ūgio devyniolikmetis per pusdevintos minutės pasižymėjo 5 taškais (1/2 dvitaškių, 3/3 baudų metimų).

Geriausias savo rungtynes Kaune sužaidė E. Sumneris – 18 minučių, 21 taškas (7/8 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 4/5 baudų metimų), 2 atkovoti, 3 perimti ir 3 prarasti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 7 išprovokuotos pražangos, 4 paties nuobaudos bei 27 naudingumo balai.

Kauno klubui tai buvo vienuoliktoji pergalė paeiliui – „Betsafe-LKL“ čempionai neklumpa jau nuo lapkričio. Tuo tarpu Pasvalio ekipa fiksuoja aštuonių pralaimėjimų seriją bei lygoje išlieka paskutiniai.

"Edas - protingas, šviesus vyrukas, kuris spinduliuoja teigiama energija. Jam reikia prisitaikyti prie europietiško krepšinio, kuriame visada kažkas tave spaus ir bus pagalbos. Jeigu esi pakankamai greitas, turi išnaudoti greitį mažesnėje aikštėje. Skirtumas tarp Europos ir NBA yra aikštės dydis bei gynybiniai niuansai. Manau, kad šios rungtynės jam galėjo padėti įsivažiuoti", - apie savo legionierių kalbėjo A. Trinchieri.