Valensijoje išlikęs „Žalgiris“ įrodė - charakteris svarbiausia | kl.lt

VALENSIJOJE IŠLIKĘS "ŽALGIRIS" ĮRODĖ - CHARAKTERIS SVARBIAUSIA

"Be charakterio tokių mačų išvykose nelaimėsi", - triumfavo Andrea Trinchieri. Jo diriguojamas Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ (7-13) pasiekė pergalę Eurolygos 20-ojo turo rungtynėse. Andrea Trinchieri auklėtiniai išvykoje rezultatu 84:79 palaužė Valensijos ekipą (10-10). Tai buvo antroji italo pergalė prie "Žalgirio" vairo per tris tarptautinius mačus dirbant Kaune.

"Valensijoje žaisti visuomet sunku", - pripažino A. Trinchieri.

Nepaisant nesvetingos Valensijos arenos, žalgirečiai startavo solidžiai. Keenanas Evansas ir Edgaras Ulanovas pataikė po dvitaškį, po keturis taškus surinko Rolandas Šmitas ir Lukas Lekavičius. Netrukus K. Evansas smeigė tritaškį, o po du taškus dar pridėjo Laurynas Birutis ir Edmondas Sumneris – 27:21.

Antrojame ketvirtyje K. Evansas pataikė dar vieną tolimą metimą, o dviejų taškų vertės metimu pasižymėjo Brady Manekas – 48:42. Po pertraukos žalgiriečiai per keturias minutes pranašumo neteko – 54:55. Keturis taškus iš eilės surinko L. Birutis, B. Manekas realizavo baudos metimą, o Edmondas Sumneris paleido taiklų tritaškį – 62:64.

R. Šmitas pelnė pirmuosius savo taškus po pertraukos, penkis taškus surinkęs K. Evansas vėl persvėrė rezultatą, o pranašumą šiek tiek padidino B. Maneko tritaškis iš kampo – 72:68. Sėkmingai po krepšiu įkirto E. Ulanovas, du nelengvus tritaškius smeigė K. Evansas, svarbų dvitaškį įmetė B. Manekas, o pergalę įtvirtino E. Ulanovo baudos metimai – 84:79.

„Žalgiris“: K. Evansas 24 (5 rez. perd., 2 per. kam.), E. Ulanovas 14 (8 atk. kam.), R. Šmitas 12 (6 atk. kam.), L. Birutis 11 (2 per. kam.), B. Manekas 8, D. Giedraitis 6, E. Sumneris 5, L. Lekavičius 4, T. Dimša 0, K. Hayesas 0, A.Hollinsas 0.

„Valencia“: B.Daviesas 18, C.Jonesas 13.

„Valencia“ į trečią kėlinį išėjo labai kietai, buvome tam nepasiruošę, šiek tiek praradome pasitikėjimą savimi, padarėme daug klaidų. Bet tuomet radome būdų išlikti rungtynėse ir paskutines 5 minutes žaidėme puikiai", - džiūgavo A. Trinchieri.

Italas išskyrė nuostabias rungtynes sužaidusį K. Evansą.

"Keenanas buvo neįtikėtinas, jis pataikė labai sunkius metimus, užsikrovė žaidimo naštą ant savo pečių. Labai svarbu komandoje turėti žaidėją, kuris pasiruošęs prisiimti atsakomybę. Tam reikia charakterio", - ekipos lyderį liaupsino vairininkas.