Eurolygos dugne atsidūręs „Žalgiris“ prapylė ir R. Kurtinaičio auklėtiniams | kl.lt

EUROLYGOS DUGNE ATSIDŪRĘS „ŽALGIRIS“ PRAPYLĖ IR R. KURTINAIČIO AUKLĖTINIAMS

• 14

Kauno „Žalgiris“ (3-12) Eurolygoje devintą kartą iš eilės pripažino varžovų pranašumą. Šįkart kauniečiai išvykoje 74:83 (21:16, 17:17, 19:16, 26:25) nusileido Rimo Kurtinaičio treniruojamai Maskvos srities „Chimki“ (8-7).

Trečiojo kėlinio pabaigoje Lukas Lekavičius išlygino rezultatą (49:49), bet tuomet „Chimki“ spurtavo 11:0 ir pabėgo 60:49. Per likusį laiką „Žalgiris“ ryškiau nepriartėjo.

„Žalgirio“ komandoje puikias rungtynes puolime sužaidė Jockas Landale’as. Jis per 28 minutes pelnė 24 taškus (7/11 dvit., 10/12 baudos) ir pasiekė savo asmeninį rekordą. Iki tol jis daugiausiai Eurolygoje buvo įmetęs 23 taškus.

„Chimki“ komandoje siautė gynėjų duetas Stefanas Jovičius ir Aleksejus Švedas. Jovičius per 27 minutes pelnė 25 taškus (4/4 dvit., 5/6 trit., 2/2 baudos), o Švedas per 33 minutes taip pat įmetė 25 taškus (6/9 trit., 5/5 baudos) bei atkovojo 5 kamuolius.

Jovičius iki šiol Eurolygoje daugiausiai buvo įmetęs 19 taškų bei pataikęs 4 tritaškius. Iki šio mačo serbas šį sezoną iš viso buvo įmetęs 7 tritaškius iš 16.

Abi komandos metė panašų skaičių tritaškių. „Chimki“ iš toli atakavo 23 kartus, o žalgiriečiai – du sykius mažiau. Tiesa, Rusijos ekipa įmetė 12 tritaškių, o žalgiriečiai – tik 5.

K.C. Riversas ir Nigelas Hayesas pataikė po 1 tritaškį iš 6.

„Chimki“ suklydo 18 kartų, o „Žalgiris“ prarado 11 kamuolių. Vienas Švedas prarado 7 kamuolius. Rusijos klubas kovą dėl kamuolių laimėjo 33-25.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau po Kalėdų – gruodžio 27-ąją išvykoje susitiks su Miuncheno „Bayern“.

„Chimki“: Aleksejus Švedas (6/9 trit., 5 rez. perd.) ir Stefanas Jovičius (4/4 dvit., 5/6 trit.) po 25, Jeremy Evansas 10, Devinas Bookeris 9.

„Žalgiris“: Jockas Landale’as 24 (7/11 dvit., 10/12 baudos), Thomasas Walkupas 10 (6 rez. perd.), K.C. Riversas 9 (1/6 trit.), Zachas LeDay 8, Lukas Lekavičius 7.