Galingas Lenkijos rinktinės startas: nesulaikomas M. Ponitka ir patiesti čekai | kl.lt

GALINGAS LENKIJOS RINKTINĖS STARTAS: NESULAIKOMAS M. PONITKA IR PATIESTI ČEKAI

• 0

Pirmąją pergalę Europos čempionate pasiekė Lenkijos rinktinė (1-0). Prahoje vykusiame mače lenkai po permainingos kovos 99:84 (29:18, 17:28, 23:17, 30:21) palaužė Čekijos krepšininkus (0-1).

Į pergalę lenkus vedęs Mateušas Ponitka per 29 minutes surinko 26 taškus (7/10 dvit., 2/6 trit., 6/9 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 9 rezultatyvius perdavimus ir 26 naudingumo balus.

23 taškus bei 5 tritaškius iš 11 pridėjo A.J. Slaughteris.

Permainingai besiklosčiusiose rungtynėse pirmieji smūgiavo lenkai, po pirmojo kėlinio pirmavę 11 taškų persvara (29:18). Antrajame ketvirtyje atsigavę čekai prisivijo varžovus ir į pertrauką išėjo esant lygiam rezultatui (46:46).

Trečiąjį kėlinuką ir vėl sėkmingiau pradėjo lenkai, kurie, vedami Slaughterio, spurtavo 7:0 bei įgijo 7 taškų pranašumą (53:46).

Lemiamu metu čekai kilo į šturmą bei likus 4 minutėms iki mačo pabaigos po Jano Vesely dvitaškio sumažino skirtumą iki 4 taškų (78:82).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti čekams: lenkai smogė lemiama atkarpa 13:5 ir nužygiavo į pergalę.

Rezultatyviausiai Čekijos rinktinės gretose žaidė Janas Vesely, kurio sąskaitoje buvo 17 taškų (6/8 dvit., 5/7 baud.).

Prieš mačą nebuvo aišku, ar po traumos sveikstantis Tomašas Satoransky žengs į aikštelę, tačiau gynėjas pasirodė ant parketo. Visgi „Barcos“ naujokas kalnų nenuvertė: per 17 minučių taškais nepasižymėjo (0/2 trit.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir surinko 3 naudingumo balus.

Lenkija: Mateušas Ponitka 26 (9 rez. perd.), A.J. Slaughteris 23, Aleksandras Balčerowskis 14.

Čekija: Janas Vesely 17 (6/8 dvit.), Jaromiras Bohačikas 13.