Lyderis tempė, bet komanda krito po pratęsimo | kl.lt

LYDERIS TEMPĖ, BET KOMANDA KRITO PO PRATĘSIMO

„Nepavyko vyrų įtikinti, kad bus sunku, leidome nuo pat pradžių varžovams pasijausti gerai, pajusti metimus“, - pripažino Mindaugas Brazys. Jo treniruojamas Klaipėdos „Neptūnas“ Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) patyrė apmaudžią nesėkmę po pratęsimo.

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (4/13) savo arenoje 96:92 palaužė  klaipėdiečius (6/11).

Rezultatyviame pirmajame kėlinyje Amitas Ebo tritaškiu sukrovė šeimininkams šešių taškų persvarą (26:20). Antrajame kėlinyje Francis Okoro atnešė Kėdainių klubui dviženklę persvarą (39:29), o ilgąją pertrauką „Nevėžis-Optibet“ pasitiko su penkių taškų pranašumu (44:39). Ilgai klaipėdiečių siektą lygų rezultatą pagaliau atnešė Martyno Pacevičiaus taškai (65:65).

„Neptūnas“ netrukus vėl atsiliko tašku, o M. Pacevičius užsidirbo pražangą puolime, nesutikęs su teisėjų sprendimu gavo ir techninę nuobaudą. Kėdainių klubas iš to išspaudė tik vieną tašką, bet kitoje atakoje Ąžuolas Tubelis sužingsniavo. Lygybę aikštėje atstatė penktasis I. Sargiūno tritaškis (74:74). Gynėjas netrukus pridėjo dar vieną tolimą bombą.

Po Mindaugo Girdžiūno baudų metimų Carloso Jurgenso dvitaškis buvo blokuotas, emocijų nesuvaldęs „Nevėžio-Optibet“ strategas Gediminas Petrauskas buvo nubaustas technine pražanga. Tai kompensavo taškais pasibaigusi greita Courtney Ramey pražanga, Zane'as Watermanas tritaškiu lygino rezultatą (82:82). Lygybė išliko ir po Igno Vaitkaus bei I. Sargiūno baudų metimų (86:86). Paskutinėje atakoje I. Vaitkus sklandaus metimo neparengė ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomoje atkarpoje komandos sunkiai rinko taškus, o „Neptūnas“ priekyje atsidūrė po Timo Lambrechto dvitaškio greitoje atakoje (89:88). Baudų metimus realizavo I. Vaitkus, vėliau pridėjo ir dvitaškį su pražanga – 93:91. Per likusį laiką liejosi baudų metimai, o pergalė liko Kėdainiuose.

Pirmasis komandų susidūrimas toks intriguojantis nebuvo – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje šeimininkai triumfavo 97:74.

Vieną kuklesnių savo mačų po sugrįžimo į Lietuvą sužaidę Ą. Tubelis, per 25 minutes surinkęs 5 taškus (1/3 dvitaškių, 1/3 tritaškių), 5 atkovotus ir 3 prarastus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, 4 naudingumo balus bei išnaudojęs pražangų limitą, tad pratęsimą praleidęs ant suolo.

Klaipėdos komandoje išsiskyrė Ignas Sargiūnas – 36 minutės, 26 taškai (1/4 dvitaškių, 6/10 tritaškių, 6/6 baudų metimų), 3 atkovoti, perimtas ir 2 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 2 pražangos bei 25 naudingumo balai. Skirtingus dvigubus dublius pridėjo Zsomboras Maronka ir Žygimantas Janavičius.

„Nevėžis-Optibet“ šia pergale pakilo iš paskutiniosios turnyro lentelės vietos, aplenkdamas Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (4/14). „Neptūnas“ dalinasi septintąją poziciją su Jonavos „CBet“ (6/11).

Klaipėdos klubas po savaitės namie priims kartą jau nugalėtą Kauno „Žalgirį“ (15/2), Kėdainių klubas lankysis Vilniaus „Ryto“ (14/2) teritorijoje.

„Nevėžis-Optibet“: Zane'as Watermanas (5 atk. kam.) ir Ignas Vaitkus (7 atk. kam., 1/5 tritaškių) po 20, Courtney Ramey 13 (3/5 tritaškių), Francis Okoro 10 (5/7 dvitaškių, 12 atk. kam.), Amitas Ebo 9 (5 rez. perd., 4 per. kam., 3 klaidos), Robertas Keliačius 8, Carlosas Jurgensas 7, Seanas McNeilas 5 (0/4 tritaškių).

„Neptūnas“: Ignas Sargiūnas 26 (6/10 tritaškių), Thomasas Rutherfordas 15 (7/10 dvitaškių, 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Žygimantas Janavičius 13 (5 atk. kam., 11 rez. perd., 4 klaidos), Zsomboras Maronka 10 (1/7 tritaškių, 10 atk. kam.), Martynas Pacevičius 9, Mindaugas Girdžiūnas 7, Timas Lambrechtas 6, Ąžuolas Tubelis 5 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Po visų permainų ir pasikeitimų kėdainiečiai žaidžia žymiai geriau, ypač namuose jie žaidžia stipriau. Buvo geresnių momentų gynyboje, bet reikia pripažinti, kad jie žaidė fiziškiau ir mes tuo pačiu neatsakėme. Tai ir buvo pagrindinė pralaimėjimo priežastis, - sakė M. Brazys. - Mes nuo pat Sterlingo išvažiavimo ieškome papildymo, bet situacija yra sudėtinga. Dabar po „Gargždų“ bankroto, manau, bus dar sudėtingiau. Kiek supratau, žaidėjai dabar truputėlį vengia važiuoti į Lietuvą“.