Įkvepiantis I. Brazdeikio debiutas negelbėjo – Lietuvos krepšininkai sutriuškinti Latvijoje | kl.lt

ĮKVEPIANTIS I. BRAZDEIKIO DEBIUTAS NEGELBĖJO – LIETUVOS KREPŠININKAI SUTRIUŠKINTI LATVIJOJE

• 2

Igno Brazdeikio debiutas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje pažymėtas dviženkle nesėkme. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 52:70 (15:16, 16:15, 12:19, 9:20) nusileido Latvijos rinktinei.

Ilgai užsitęsęs Brazdeikio pilietybės klausimas vis stabdė Kanados lietuvį nuo prisijungimo prie rinktinės. Tačiau debiutas draugiškame mače galiausiai įvyko.

Ignas rungtynes pradėjo starto penkete ir greitai ėmė rinkti taškus. Puolėjas įsiveržė į baudos aikštelę, pelnė dvitaškį su pražanga, o vėliau pakartojo tą patį, tik be pražangos (5:5).

Dar vieną metimą Brazdeikis pridėjo trečiajame kėlinyje, kai latviai spurtavo 12:2, o jis atsakė tritaškiu (43:36).

Taip pat puolėjas pasižymėjo ketvirtajame kėlinyje – atkovojo kamuolį puolime ir iškart užbaigė ataką (47:66). Likus minutei Brazdeikis pridėjo dar ir tritaškį (52:70).

Iš viso Brazdeikis per 22 minutes surinko 13 taškų, atkovojo 6, prarado ir perėmė po 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 kartus prasižengė, išprovokavo 2 pražangas bei sukaupė 18 naudingumo balų.

Orlando „Magic“ žaidėjas buvo rezultatyviausias ir naudingiausias visoje Lietuvos komandoje.

Lietuviai ir latviai netrukus sužais dar vienas draugiškas rungtynes. Antroji akistata vyks birželio 26 d. Šiauliuose.

Sunkiai įsivažiavę lietuviai pirmųjų taškų laukė penkias minutes. Tačiau po Mariaus Grigonio taškų su pražanga pavyko perimti iniciatyvą (8:7). Vis tik latviai neleido pabėgti svečiams į priekį ir po pirmojo kėlinio pirmavo (16:15).

Antrajame kėlinyje po Rihardo Lomažo tritaškio šeimininkai įgijo rekordinę persvarą (24:19), tačiau po minutės pertraukėlės lietuviai atkuto. Po sėkmingos atkarpos 9:0 jau lietuviai skaičiavo rekordinę persvarą (28:24), bet iki pertraukos rezultatas vėl išsilygino (31:31).

Po pertraukos vis labiau ryškėjo latvių pranašumas. Varžovai spurtavo 12:2, o puolime klimpę lietuviai nerado atsakymų. Nepadėjo ir tai, jog per visas rungtynes varžovai surinko 26 taškus antraisiais šansais.

Dar skaudesnė buvo ketvirtojo kėlinio pradžia. Lietuviai atsilikinėjo 7 taškais (43:50), tačiau varžovai spurtavo 16:2 ir užtikrintai pabėgo į priekį (45:66). Po tokio šoko rimčiau pasipriešinti nebepavyko.

Latvija: Rihards Lomažs 15 (10/11 baudų), Andrejs Gražulis 13 (7 atk. kam., 20 naud. bal.), Toms Leimanis 10, Dairis Bertans 9.

Lietuva: Ignas Brazdeikis 13 (3/6 dvit., 2/2 trit., 1/1 baudų, 6 atk. kam., 18 naud. bal.), Eigirdas Žukauskas 7, Martynas Echodas, Benas Griciūnas ir Marius Grigonis po 6.