Klubo istoriją perrašęs „Neptūnas“ pasipuošė bronza | kl.lt

KLUBO ISTORIJĄ PERRAŠĘS „NEPTŪNAS“ PASIPUOŠĖ BRONZA

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkės perrašė klubo istoriją. Trileryje su pratęsimu klaipėdietės 72:68 palaužė Latvijos Rygos Stradinio universiteto (RSU) ekipą ir pirmą sykį iškovojo Baltijos čempionato bronzos medalius.

Rungtynių heroje tapo žaidžiančioji „Neptūno“ trenerė Andra Gabalytė. 41-erių žaidžiančioji Klaipėdos komandos trenerė nebuvo rezultatyviausia ekipos žaidėja, tačiau pataikė pergalingus taškus. Iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 6 sek., esant lygiam rezultatui (68:68), A.Gabalytė išprovokavo varžovių pražangą ir realizavo abu baudos metimus. Kitoje atakoje latvės prarado kamuolį ir vėl prasižengė prieš A. Gabalytę. Ši vėl pataikė abu metimus ir įtvirtino komandos pergalę.

Klaipėdiečių laimėjimas joms buvo dar džiugesnis, nes po trijų kėlinių atrodė sunkiai įmanomas. Lietuvės atsilikinėjo 15 taškų (41:56), bet sugebėjo mobilizuotis. Jos šovė į priekį 22:7 ir pasivijo priešininkes. Iki ketvirtojo pabaigos likus 43 sek. puolėja Ligita Tamutytė dvitaškiu persvėrė rezultatą (63:62). Latvės likus 8 sek. turėjo idealią progą išplėšti pergalę, bet pataikė tik vieną  baudos metimą iš dviejų ir viskas persikėlė į pratęsimą.

Klaipėdos ekipai A. Gabalytė prie 9 surinktų taškų pridūrė 5 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus. Legionierė Allison Zalin įmetė tik 5 taškus (2/3 dvitaškių), bet atkovojo 10 kamuolių bei surinko 16 naudingumo balų. Rezultatyviausia nugalėtojų gretose buvo kita legionierė Savannah Plentovich. Kovingoji legionierė pelnė 15 taškų (2/5 dvitaškių, 3/7 tritaškių, 2/4 baudos metimų). Gynėja taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 13 naudingumo balų. Snaiperė Dalia Donskichytė pridūrė 14 taškų (4/10 tritaškių). Ji atliko ir 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius. Vidurio puolėja Maisa Pereira Dias surinko 12 taškų (5/11 dvitaškių) ir atkovojo 10 kamuolių. Gynėja Agnė Černeckytė, dėl traumos žaidusi tik 13 min., pelnė 10 (2/3 trit.).

Rygos ekipos gretose išsiskyrė Luize Šepte, kurios sąskaitoje buvo 10 taškų (4/6 dvit., 0/1 trit., 2/4 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 19 naudingumo balų. Elina Sičeva pelnė 15 taškų (4/5 trit.) ir atkovojo 7 kamuolių. Mara Mote 14 (5 atk. kam.), Marta Leimane 11, Anita Mikelsone 8 (6 atk. kam.).