Kovingas „Žalgiris“ paleido šansą nukauti vienus Eurolygos lyderių | kl.lt

KOVINGAS „ŽALGIRIS“ PALEIDO ŠANSĄ NUKAUTI VIENUS EUROLYGOS LYDERIŲ

• 4

Kauno „Žalgiriui“ (3-19) nepavyko pagerinti savo situacijos Eurolygoje – patirta devintoji nesėkmė paeiliui.

Jure Zdovco kariauna namuose 70:74 nusileido vienai turnyro lyderių Milano „Armani Exchange“ (16-7).

Devynių iš eilės pralaimėjimų serija prilygsta tokiai pačiai, su kuria „Žalgiris“ pradėjo 2021-22 m. sezoną. Tada ledus pavyko pralaužti mače su Atėnų „Panathinaikos“. Žaliai balti paskutinį kartą pergalės skonį tarptautiniame fronte juto prieš daugiau nei du mėnesius.

„Žalgiris“ turėjo neblogą šansą pakovoti dėl pergalės – likus 6 min. Lukas Lekavičius dvitaškiu su pražanga išlygino rezultatą (64:64). Vėliau šeimininkai turėjo bent kelis šansus persverti rezultatą, bet vis nerado kelių krepšio link.

Galiausiai italus patraukė Malcolmo Delaney ir Kyle'o Hineso duetas. Abu jie sėkmingoje atkarpoje pelnė po 3 taškus, o likus minutei „Žalgiris“ jau buvo palaužtas (65:72).

„Žalgirį“ vėl į priekį tempė Lukas Lekavičius. Kauniečių vijurkas per 27,5 minutės pelnė 16 taškų (4/6 dvit., 0/1 trit., 8/8 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 ir prarado 2 kamuolius, dukart prasižengė ir sukaupė 23 naudingumo balus.

Milano ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Kyle'as Hinesas, kurio sąskaitoje per 26 minutes buvo 11 taškų (4/5 dvit., 3/4 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 21 naudingumo balas.

„Žalgiris“ pasinaudojo užsimiegojusių varžovų žaidimu pirmajame kėlinyje, kai išsiveržė į priekį 9:2. Nuo to momento šeimininkai taip dominuoti nebegalėjo.

Skaudžiai žalgiriečiai pralaimėjo atkarpą pirmojo ir antrojo kėlinių sandūroje. Svečiai sumetė 9 taškus be atsako ir įgijo solidžią persvarą. Itin svarbus buvo Troy Danielsas, kuris sumetė 3 tritaškius. Nepaisant to, šeimininkai nepalūžo ir iki pertraukos atsitiesė (35:35).

Iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio virė kova taškas į tašką. „Armani Exchange“ truktelėjo Danielso tritaškis su pražanga (63:59). „Žalgiris“ kibo į atlapus po Lekavičiaus dvitaškio su pražanga, bet italai rungtynių pabaigoje buvo kokybiškesni.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 16 (4/6 dvit., 8/8 baud., 5 rez. perd.), Tyleris Cavanaugh 13 (3/6 trit., 6 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 9, Karolis Lukošiūnas (2/8 trit.) ir Joffrey Lauvergne'as po 8.

„AX Armani“: Malcolmas Delaney 20 (4/7 dvit., 4/6 trit.), Troy Danielsas 15 (4/9 trit.), Kyle'as Hinesas 11 (4/5 dvit., 10 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 10 (1/5 trit., 5 rez. perd.).