Lietuviai užtikrintai įveikė turkus ir Europos čempionate finišavo penkti | kl.lt

LIETUVIAI UŽTIKRINTAI ĮVEIKĖ TURKUS IR EUROPOS ČEMPIONATE FINIŠAVO PENKTI

• 0

Lietuvos dvidešimtmečių krepšinio rinktinė Senojo žemyno pirmenybes baigė pergale.

Donaldo Kairio auklėtiniai 89:73 (23:19, 20:23, 22:14, 24:17) įveikė Turkijos bendraamžius, kurie buvo laikomi šio susitikimo favoritais, ir užėmė garbingą penktąją vietą.

Aktyviau rungtynes pradėję lietuviai spurtavo 10:2, tačiau varžovai greitai sugrįžo į žaidimą ir aptirpdė deficitą iki trijų taškų.

Antrasis kėlinys klostėsi apylygiai, tačiau abi rinktinės pradėjo strigti puolime – dvi antrojo kėlinio minutes nei viena komanda nepelnė taškų.

Turkai pirmieji surado būdų pelnyti taškus ir netgi išsiveržė į priekį, tačiau galiausiai po 20 minučių minimalų pranašumą turėjo Lietuvos rinktinė (43:42).

Lemiamu tapo trečiasis ketvirtis, kuriame mūsų rinktinę į priekį „timptelėjo“ Grantas Vasiliauskas ir Ignas Sargiūnas. Trečią dešimtį rungtynių minučių lietuviai laimėjo 22:14 ir susikūrė apčiuopiamą devynių taškų pranašumą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuviai šiose rungtynėse padėjo tašką – įskraidino tris tritaškius ir susikūrė 13-os taškų pranašumą, kuris susitikimui artėjant prie pabaigos virto į rekordinę 16-os taškų persvarą. Lietuva Europos čempionate užėmė penktą vietą.

Lietuva U20: G.Vasiliauskas 14, V.Kozys 13, I.Sargiūnas ir A.Velička po 12, L.Uleckas (6 rez. perd.) ir J.Sakalauskas po 10.

Turkija U20: S.E.Kabaca 16, Y.B.Sarikaya ir E.Senelis po 15, M.Mustafa 13 (10 atk. kam.).

Lietuvos ir Turkijos skriaudikai ketvirtfinalyje – Ispanija bei Izraelis, šiandien vakare varžysis dėl aukso medalių.

Dėl bronzinių apdovanojimų grumsis Vokietijos ir Prancūzijos dvidešimtmečiai.