Lietuvių charakteris – prieš serbių patirtį: moterų rinktinė smuktelėjo į antrą duobę | kl.lt

LIETUVIŲ CHARAKTERIS – PRIEŠ SERBIŲ PATIRTĮ: MOTERŲ RINKTINĖ SMUKTELĖJO Į ANTRĄ DUOBĘ

• 0

Keliaudama į 2021 m. Europos čempionato finalo turnyrą Lietuvos moterų krepšinio rinktinė smuktelėjo į antrą duobę – pralaimėjo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkėms.

Trenerio Manto Šerniaus vadovaujama komanda Stambule 71:82 nusileido Serbijos krepšininkėms.

Antrą kėlinį serbės pirmavo 37:18, trečią – 43:27, tačiau lietuvėms pavyko priartėti – 44:51. Šią atkarpą sėkmingai žaidė Justė Jocytė, Gabija Meškonytė, Laura Juškaitė. Vis dėlto serbės vėl padidino skirtumą – 64:44, 73:60, tačiau ketvirtą kėlinį jų persvara dar kartą buvo aptirpusi – 75:65.

"Džiaugiuosi, kad keturis kėlinius rodėme tvirtą charakterį, tai mums vis padėdavo pasivyti varžoves. Moterų krepšinyje penkiolika taškų – niekas, tad, net likus 5 min. iki rungtynių pabaigos, vis dar tikėjau pergale. Vis dėlto nusvėrė serbių patirtis, jos lemiamu momentu pataikė sunkius metimus, – po rungtynių kalbėjo M.Šernius. – Labai džiaugiuosi J.Jocytės pasirodymu: 14 metų krepšininkė, nors ir skaudančia čiurna, sukandusi dantis stengėsi padėti komandai."

Moterų krepšinyje penkiolika taškų – niekas, tad, net likus 5 min. iki rungtynių pabaigos, vis dar tikėjau pergale.

Lietuvos rinktinėje debiutavo 17-metė Audronė Zdanevičiūtė.

Kitas Europos čempionato atrankos E grupės rungtynes mūsiškės turėtų žaisti 2021-ųjų vasarį – su turkėmis (joms pernai pralaimėjo 51:74) ir dar kartą su serbėmis.

Į Stambulą turėjo atvykti Albanijos rinktinė (ją lietuvės yra sutriuškinusios 108:43), tačiau dėl sudėtingos COVID-19 situacijos savo šalyje atsisakė žaisti. Tolesnis neįvykusio albanių mačo su Lietuvos komanda likimas – Tarptautinės krepšinio asociacijų federacijos (FIBA) rankose.

Į moterų "EuroBasket" finalo turnyrą, kuris numatytas 2021 m. birželį Ispanijoje ir Prancūzijoje, pateks devynių atrankos grupių nugalėtojos ir penkios antras vietas užėmusios rinktinės.

Arčiausiai tikslo – po tris pergales iškovojusios ir kol kas nė vienos dvikovos nepralaimėjusios Slovėnijos (A grupė), Bosnijos ir Hercegovinos (C), Serbijos (E), Belgijos (G), Kroatijos (I) atstovės.

Statistika

Lietuva–Serbija 71:82 (14:14, 13:25, 22:27, 22:16). Stambulas, "Ahmet Comert" arena.

Lietuva: L.Juškaitė (5 klaidos) ir G.Meškonytė (0/4 tritaškių) po 15 taškų, E.Šikšniūtė (5 atkovoti kamuoliai) ir G.Petronytė (4 atkovoti kamuoliai) po 9, K.Nacickaitė 7 (4 klaidos), J.Jocytė ir L.Miškinienė (10 atkovotų kamuolių) po 6, G.Šulskė 4 (5 rezultatyvūs perdavimai), A.Zdanevičiūtė ir J.Miknaitė po 0.

Serbija: A.Crvendakič 19 taškų, S.Vasič 15, Y.Anderson 13, N.Jovanovič 10, S.Krnjič 9, J.Brooks 8, M.Skorič 6, D.Stankovič 2, S.Čado ir A.Stanačev po 0.

Komandų rodikliai. Taiklumas: dvitaškių – 27/47 (51,1 proc.) ir 18/36 (50 proc.), tritaškių – 3/15 (20) ir 10/24 (41,7), baudų metimų – 14/16 (87,5) ir 16/19 (84,2). Atkovota kamuolių – po 33, perimta – 10 ir 14. Rezultatyvūs perdavimai – 14 ir 22. Klaidos – 22 ir 20.