Lietuvos krepšinio rinktinė – kitame etape: įveikti Kanados krepšininkai | kl.lt

LIETUVOS KREPŠINIO RINKTINĖ – KITAME ETAPE: ĮVEIKTI KANADOS KREPŠININKAI

• 4

Kinijoje vykstančio pasaulio vyrų krepšinio čempionato H grupės antrojo turo rungtynėse antradienį Lietuvos rinktinė 92:69 (24:14, 22:22, 22:15) nugalėjo Kanados komandą.

Iškovojusi antrąją pergalę iš eilės, Lietuvos rinktinė užsitikrino vietą antrajame planetos pirmenybių etape.

Mūsiškiai pirmavo nuo pat susitikimo pradžios. Kanados rinktinė didelį dėmesį skyrė Lietuvos aukštaūgiams Jonui Valančiūnui ir Domantui Saboniui, todėl lietuvius į priekį vedė kiti žaidėjai. Po keitimo aikštėje pasirodęs Edgaras Ulanovas per pirmąjį kelinį pelnė 8 taškus ir lietuviai įgijo dviženklę persvarą (24:14).

Antrajame kėlinyje po E. Ulanovo dvitaškio lietuviai įgijo 16 taškų pranašumą (39:23). Tuomet kanadiečiai pelnė 7 taškus iš eilės ir kiek aptirpdė savo atsilikimą. Įpusėjus rungtynėms, Lietuvos rinktinė pirmavo 46:36.

Trečiajame kėlinyje lietuviai išlaikė rungtynių kontrolę savo rankose, o po sėkmingos atkarpos gynyboje susigrąžino 16 taškų pranašumą (70:54). Ketvirtajame kėlinyje lietuviai stabdė visus varžovų bandymus sukurti intrigą. Po krepšiais ėmė dominuoti J. Valančiūnas ir D. Sabonis, o lietuvių pranašumas pasiekė 20 taškų (87:67).

Lietuvos rinktinei po 13 taškų pelnė Jonas Valančiūnas (8 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas, po 11 - Mantas Kalnietis ir Mindaugas Kuzminskas, po 10 - Marius Grigonis bei Domantas Sabonis, 9 - Lukas Lekavičius, 7 - Jonas Mačiulis, po 3 - Arnas Butkevičius ir Paulius Jankūnas, 2 - Renaldas Seibutis. Rokas Giedraitis pasižymėti nespėjo.

Antrąją nesėkmę patyrusioje Kanados komandoje 24 taškus surinko Kyle‘as Wiltjeras, 15 - Cory‘is Josephas, 12 - Khemas Birchas.

Lietuvos krepšininkai pataikė 31 dvitaškį iš 50 (62 proc.) ir 5 tritaškius iš 21 (24 proc.). Mūsiškiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 46-27. Lietuviai atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (17-12) ir padarė mažiau klaidų (12-15).

Ketvirtadienį 14.30 val. Lietuvos laiku mūsų šalies rinktinė žais su Australija.

• Lietuvos krepšinio rinktinė – kitame etape: įveikti Kanados krepšininkai