N. De Colo buvo nesulaikomas, bet CSKA įspūdinga atkarpa pribaigė „Fenerbahče“ | kl.lt

N. DE COLO BUVO NESULAIKOMAS, BET CSKA ĮSPŪDINGA ATKARPA PRIBAIGĖ „FENERBAHČE“

• 0

Nando De Colo žvėriškomis pastangomis tempė COVID-19 palaužtą Stambulo „Fenerbahče“ į priekį, bet Maskvos CSKA galiausiai įrodė savo pranašumą surengdama spurtą ketvirtajame kėlinyje.

Dimitrio Itoudžio auklėtiniai pirmajame Eurolygos ketvirtfinalio mače savo aikštėje laimėjo 92:76 (28:23, 25:21, 11:22, 28:10) ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Antrasis mačas penktadienį taip pat bus žaidžiamas Maskvoje.

„Rungtynės buvo atkrintamųjų lygio, abi komandos kovojo labai ryžtingai, – po dvikovos Eurolygos transliacijoje komentavo Itoudis. – Mačas susidėjo iš spurtų, o trečiajame kėlinyje turėjome prastą atkarpą, kai klydome ir leidome jiems rinktis lengvus taškus. Bet bendrai antroje dvikovos dalyje žaidėme išvien, visi pakilę nuo suolo įnešė indėlį. Kol kas serijoje tai tik 1-0. Jau esame įsitikinę, jog niekas nedalins pergalių, reikia jas išsikovoti.“

„Fenerbahče“ šioje dvikovoje vertėsi vos aštuoniais žaidėjais, nors jų registravo vienuolika. Penki COVID-19 sergantys krepšininkai, įskaitant ir lietuvį Edgarą Ulanovą, kartu su po čiurnos traumos sveikstančiu Janu Vesely liko Stambule.

Infekcija patvirtinta ir vyr. treneriui Igoriui Kokoškovui, kurį pirmose dvejose serijos rungtynėse vaduos asistentas Erdemas Canas.

De Colo siautėjo pirmoje dvikovos dalyje, kuomet iki ilgosios pertraukos likus pusantros minutės savo sąskaitoje turėjo 22 taškus, o visa „Fenerbahče“ – 44 ir 4 taškų deficitą (44:48).

Turkijos klubas į ketvirtąjį kėlinį sugebėjo išeiti pirmaudamas 66:64, bet po to pabiro – šeimininkai pataikė keturis tritaškius iš eilės, laimėjo atkarpą 17:2 ir tvirtai paėmė iniciatyvą į savo rankas (84:70).

De Colo per 35 minutes iš viso surinko 27 taškus (7/11 dvit., 2/6 trit., 7/8 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir užfiksavo 27 naudingumo balus.

Danielis Hackettas, įmetęs 4 iš 5 tritaškių, pelnė 20 taškų, tiek pat pridėjo Willas Clyburnas, realizavęs 8 iš 11 dvitaškių ir prametęs visus keturis metimus iš toli.

„Po ilgosios pertraukos visi bendrai pasitempėme gynyboje, būtent dėl ko ir laimėjome rungtynes, – komentavo Clyburnas. – Kaip ir priimtina atkrintamosioms, buvo sunkios rungtynės. Visi žinome dėl ko kaunamės ir būtent tokios kovos tikiuosi visos serijos metu.“

Johannesas Voigtmannas pergalę papuošė dvigubu dubliu: 12 taškų (2/4 dvit., 2/3 trit., 2/4 baud.) ir 10 atkovotų kamuolių.

Kelissyk dvikovoje susižeidęs Marko Guduričius žaidė 23 minutes, įmetė 11 taškų (0/3 dvit., 3/4 trit., 2/3 baud.), perėmė 3 ir atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo bei užfiksavo 9 balų naudingumą.

Maskvos komandos krepšininkai iš toli pasižymėjo 14 kartų per 30 bandymų (47 proc.). Svečiai iš Stambulo įmetė 7 tritaškius iš 17 mėginimų (41 proc.).

Dvikovai kartu su Luigi Lamonica ir Olegu Latiševu švilpė lietuvis Gytis Vilius.

CSKA: Willas Clyburnas (8/11 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blk., 25 naud.) ir Danielis Hackettas (4/5 trit.) – po 20, Johannesas Voigtmannas 12 (2/3 trit., 10 atk. kam., 2 blk.), Semionas Antonovas 9 (3/3 trit.), Gabrielis Lundbergas 7.

„Fenerbahče“: Nando De Colo 27 (7/11 dvit., 2/6 trit., 7/8 baud., 3 per. kam., 4 kld., 27 naud.), Lorenzo Brownas 12 (4/10 dvit.), Marko Guduričius (3/4 trit., 3 per. kam.), Kyle'as O'Quinnas (5/7 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.) po 11, Tarikas Biberovičius 9.