Namų tvirtovę apgynusį „Žalgirį“ nuo titulo skiria tik pergalė | kl.lt

NAMŲ TVIRTOVĘ APGYNUSĮ „ŽALGIRĮ“ NUO TITULO SKIRIA TIK PERGALĖ

• 11

„Betsafe-LKL“ didžiojo finalo serijoje per žingsnį nuo čempionų žiedų atsidūrė Kauno „Žalgiris“.

Kazio Maksvyčio kariauna namuose 95:80 (27:22, 20:20, 27:16, 21:22) parklupdė Vilniaus „Rytą“ ir serijoje iki trijų pergalių dabar pirmauja 2:1.

Kaip ir pirmajame serijos mače, žaliai balti rungtynes į savo pusę perlaužė trečiajame kėlinyje, kurį laimėjo rezultatu 27:16 ir susikrovė 16 taškų persvarą. Paskutiniajame ketvirtyje dabartiniai čempionai dar buvo priartėję per vienženklį atstumą, tačiau grėsmingiau priartėti prie oponentų jiems nebepavyko.

Žalgiriečiai seriją galės uždaryti jau ketvirtadienį Vilniuje, kur šiame sezone jiems dar nepavyko įveikti „Ryto“. Jei sostinės krepšininkai vėl apgins savo namų sienas, lemiama dvikova vyks šeštadienį Kaune.

Trečiojo serijos mačo pradžia buvo nervinga, o antroje kėlinio pusėje šeimininkus į priekį timptelėjo net keturis tolimus metimus realizavęs Ignas Brazdeikis. Po pirmojo ketvirčio pirmavo „Žalgiris“ – 27:22.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo svečiai, pirmųjų kelių minučių atkarpą laimėję 7:0 ir išsiveržę į priekį 29:27. Visgi kauniečių puolimas atsigavo, o sulig Tomo Dimšos tritaškiu paskutinėmis sekundėmis buvo atstatytas 5 taškų pranašumas – 47:42.

Iškart po pertraukos komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus, tačiau ledus pralaužė Kauno klubo puolėjai. Po tritaškį smeigus Edgarui Ulanovui ir Arnui Butkevičiui, jų ekipos persvara pirmąkart tapo dviženklė – 56:45. „Žalgiris“ ir toliau tęsė spurtą bei paskutiniąsias dešimt minučių pasitiko tvirtai pirmaudamas – 74:58.

Sėkmingesnis lemiamo kėlinio startas vilniečiams leido vėl priartėti iki vienženklio atstumo (68:77), tačiau į tai šeimininkai atsakė 7 taškais be atsako ir vėl atitrūko (84:68). Nors sostinės klubo atstovai ir toliau nepasidavė, rungtynes uždarė du tolimus metimus įsūdęs Isaiah Tayloras.

Nugalėtojams 18 taškų pelnė E. Ulanovas, o naudingiausias buvo I. Tayloras, pelnęs 17 taškų ir surinkęs 25 naudingumo balus.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė po 13 taškų pelnę Elvaras Fridrikssonas ir Marcusas Fosteris.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18, Isaiah Tayloras 17, Ignas Brazdeikis 15, Rolandas Šmitas 11, Kevarrius Hayesas 10, Arnas Butkevičius 6.

„Rytas“: Elvaras Fridrikssonas ir Marcusas Fosteris po 13, Jaime Echenique 12, Gytis Radzevičius 9, Kendale‘as McCullumas ir Justinas Gorhamas po 7.