Neįtikėtina: dar vieną stebuklą sukūręs „Real“ išplėšė lemiamas serijos rungtynes | kl.lt

NEĮTIKĖTINA: DAR VIENĄ STEBUKLĄ SUKŪRĘS „REAL“ IŠPLĖŠĖ LEMIAMAS SERIJOS RUNGTYNES

• 0

Dar vieną dramatišką trilerį laimėjęs Madrido „Real“ tęsia kovą dėl kelialapio į Eurolygos finalo ketvertą.

Pablo Laso auklėtiniai ketvirtosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse namuose 82:76 (19:13, 17:34, 21:19, 25:10) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ ir išlygino serijos rezultatą – 2-2.

„Real“ tapo ketvirtąja komanda moderniosios Eurolygos istorijoje, kuriai pavyko išlyginti serijos rezultatą pralaimėjus pirmąsias dvejas rungtynes. Paskutinis toks atvejis buvo užfiksuotas 2013-2014 m. sezone.

Vis dėlto nė vienai komandai dar nėra pavykę patekti į finalo ketvertą pralaimėjus pirmuosius du serijos susitikimus.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai dar turėjo 13 taškų (72:59) persvarą, tačiau tikra drama užvirė pačioje rungynių pabaigoje, kuomet „Real“ kilo į lemiamą šturmą.

Usmanas Garuba realizavo baudas ir atliko dėjimą, Sergio Llullas pridėjo dvitaškį ir likus žaisti 4 minutes komandas skyrė 4 taškai – 69:73.

Neilgai trukus Garuba pridėjo dar du taškus iš po krepšio, Alberto Abalde atseikėjo tritaškį ir likus pusantros minutės „Real“ susigrąžino pranašumą – 74:73.

Kitoje aikštelės pusėje Vasilije Micičius realizavo vieną baudą, Llullas atsakė dviejomis ir prasidėjus paskutinei minutei „Real“ pirmavo 76:74.

Po šio epizodo Singletono ir Larkino metimai skriejo pro šalį, o likus 12,1 sekundės Rudy Fernandezas šaltakraujiškai realizavo baudas ir įtvirtino šeimininkų pergalę – 78:74.

Nugalėtojų gretose geriausias karjeros rungtynes sužaidęs Garuba per 33 minutes surinko 24 taškus (7/11 dvit., 1/4 trit., 6/7 baud.), 11 atkovotų ir 1 perimtą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą, 1 bloką, 5 išprovokuotas pražangas, 3 klaidas bei 30 naudingumo balų.Pelno taškų:  83,9

19-metis pagerino tiek rezultatyvumo, tiek surinktų naudingumo balų karjeros rekordus.

Rungtynių pradžia šeimininkams nieko blogo nežadėjo. Solo šou surengęs Jaycee Carrollas pelnė pirmuosius 8 taškus, Garuba smeigė tritaškį, o „Real“ rungtynes pradėjo spurtu 17:0.

„Anadolu Efes“ pirmuosius savo taškus pelnė sužaidus beveik 6 minutes, kai tolimą metimą pataikė Krunoslavas Simonas. Vis tik po šio epizodo svečiai užsikūrė – po tritaškį smeigė Shane‘as Larkinas bei Rodrigue‘as Beaubois, o svečiai atsakė atkarpa 21:2 ir jau antrojo ketvirčio pradžioje pirmavo 21:19.

Užsivedę Stambulo ekipos krepšininkai neilgai trukus surengė tritaškių fiestą. Beaubois pataikė du tolimus metimus, Chrisas Singletonas bei Larkinas – po vieną, o svečiai spurtavo 21:10 bei į ilgąją pertrauką išėjo turėdami dviženklę persvarą – 47:36.

Pralaimėtojų gretose nesulaikomai žaidęs Larkinas pelnė 22 taškus (4/5 dvit., 3/8 trit., 5/5 baud.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 9 pražangas, 3 sykius suklydo bei surinko 31 naudingumo balą.

Beaubois pridėjo 23 taškus (2/5 dvit., 5/8 trit., 4/5 baud.), 3 rezultatyvius perdavimus, po 2 atkovotus ir perimtus kamuolius, 1 klaidą bei 21 naudingumo balą.

„Real“: Usmanas Garuba 24 (7/11 dvit., 7/8 baud., 12 atk. kam., 30 naud.), Jaycee Carrollas 20 (4/7 trit.), Rudy Fernandezas (2/6 trit.) ir Sergio Llullas (0/5 trit., 8 rez. perd.) po 8, Alexas Tyusas (3/8 dvit., 6 atk. kam.) bei Alberto Abalde (2/2 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.) po 7.

„Anadolu Efes“: Rodrigue'as Beaubois 23 (5/8 trit.), Shane'as Larkinas 22 (4/5 dvit., 3/8 trit., 5/5 baud., 8 rez. perd., 31 naud.), Vasilije Micičius 9 (2/5 trit., 6 kld.), Bryantas Dunstonas 8 (6 atk. kam., 4 per. kam., 2 blok.).

• Neįtikėtina: dar vieną stebuklą sukūręs „Real“ išplėšė lemiamas serijos rungtynes