Neįtikėtinas sugrįžimas: P. Kalaitzakio metimas su sirena išgelbėjo „Lietkabelį“ | kl.lt

NEĮTIKĖTINAS SUGRĮŽIMAS: P. KALAITZAKIO METIMAS SU SIRENA IŠGELBĖJO „LIETKABELĮ“

• 0

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalio serija tarp Panevėžio „Lietkabelio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ prasidėjo neįtikėtina drama, kurioje sėkmė lydėjo šeimininkus.

Nenado Čanako auklėtiniai namuose po permainingos kovos ir lemiamo metimo 94:93 (21:29, 24:24, 18:19, 31:21) palaužė „Neptūną“ ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį – 1-0.

Antrosios ir galbūt lemiamos serijos rungtynės įvyks sekmadienį Klaipėdoje.

Likus 2 minutėms Džordžė Gagičius sumažino šeimininkų atsilikimą iki minimumo (83:84), tačiau kitoje aikštės pusėje Deividas Gailius išprovokavo pražangą atakuodamas iš trijų taškų zonos – 87:83.

Nors Paulius Valinskas netrukus atsakė tolimu metimu (86:87), D. Gailius pridėjo dar 4 taškus paeiliui – 91:86. „Lietkabelio“ viltis atgaivino Žygimanto Janavičiaus nesportinė pražanga prieš Gytį Masiulį, likus žaisti 24 sekundes puolėjas realizavo baudas, o Margiris Normantas dvitaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo – 92:93.

Negana to, D. Gailius prametė abu baudos metimus, o šeimininkai išsigelbėjimui turėjo 9 sekundes, kuriomis maksimaliai pasinaudojo – Panagiočio Kalaitzakio dvitaškis su sirena nustūmė „Neptūną“ ant prarajos krašto.

„Neptūnui“ šis pralaimėjimas labai apmaudus – dar pirmoje rungtynių dalyje jie įgijo dviženklę persvarą (29:19), o prieš lemiamą ketvirtį jų pranašumas siekė 9 taškus – 72:63.

Panevėžio komandai rungtynių herojumi tapęs P. Kalaitzakis per 22 minutes pelnė 19 taškų (4/4 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Klaipėdos ekipos gretose išsiskyrė Žygimantas Janavičius, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 14 taškų (7/8 dvit.), 4 atkovoti kamuoliai, 11 rezultatyvių perdavimų ir 28 naudingumo balai,

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 19 (4/4 dvit., 3/4 trit.), Gytis Masiulis (4/6 dvit., 2/4 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Džordžė Gagičius (6/15 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 4 kld.) po 16, Paulius Valinskas 14 (2/2 trit.), Margiris Normantas 13 (1/6 trit., 5 rez. perd.).

„Neptūnas“: Martynas Mažeika (5/8 trit.) ir Deividas Gailius (2/6 trit., 9/11 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) po 17, Žygimantas Janavičius 14 (7/8 dvit., 11 rez. perd., 28 naud.), Džiugas Slavinskas (4/4 dvit.), Benas Griciūnas (5/5 dvit.) po 11, Matas Jogėla 9, Simas Galdikas 8 (4/5 dvit.).