Nežinomybėje atsidūręs D. Adomaitis – apie pasididžiavimą žaidėjais ir Ž. Skučą | kl.lt

NEŽINOMYBĖJE ATSIDŪRĘS D. ADOMAITIS – APIE PASIDIDŽIAVIMĄ ŽAIDĖJAIS IR Ž. SKUČĄ

Dėl įsimetusio viruso sutrumpėjusia rotacija KMT ketvirtfinalyje besivertęs Dainius Adomaitis išvairavo Vilniaus „Rytą“ į savaitgalį Klaipėdoje vyksiantį finalo ketverto turnyrą.

Po sunkios pradžios atsakomajame mače vilniečiai trečiajame ketvirtyje sumetė 36 taškus, perlaužė rungtynes ir triumfavo triukšmingoje namų atmosferoje prieš Utenos „Juventus“.

„Kaip treneris, dar niekada taip nesididžiavau savo komanda ir žaidėjais kaip šiandien vakare, – spaudos konferenciją pradėjo Adomaitis. – Kur mes buvome vakar, kai susirinkome devyniese ir dar prisijungė Ąžuolas Tubelis. Evaldas Kairys su Doviu Bičkauskiu buvo paguldyti namuose su temperatūra, tualetas ir taip toliau.

Nebuvo aišku iki paskutinės minutės, ar galės padėti nuimti minutes rotacijoje. Pora žaidėjų žaidė su nuskausminamaisiais. Didžiausia pagarba žaidėjams ir pasikartosiu, kad niekada taip nesididžiavau žaidėjais dėl jų atsidavimo, dėl to, kaip jie žaidė.

Antras dalykas, labai noriu padėkoti fanams. Ta pradžia, pristatymas ir fanų skanduotės yra kažkas tokio, kas užveda komandą, duoda impulsą, tai yra tikrai nuostabu. Tik fanai turi suprasti, turi gerbti tokį žaidėjų atsidavimą. Gal kartais kažkas ir neišeina į aikštelę, tarkime, kaip šiandien Dovis Bičkauskis su Evaldu Kairiu žaidė su temperatūra, netekę skysčių, nevalgę.

Bet jie eina griūdami, kovoja dėl komandos, dėl fanų. Marekas – geras pavyzdys, rungtynių metu išsisuka koją, labai skauda, nueina užsiteipuoja, ateina ir sako: „Treneri, aš pasiruošęs žaisti“. Šį sezoną to iš mūsų neatimsi, turėjome tikrai daug sudėtingų situacijų. Svarbiausias dalykas sporte – toks atsidavimas ir meilė.“

Vertęsis su negaluojančiais Evaldu Kairiu ir Doviu Bičkausiu, neturėdamas pagrindinio vidurio puolėjo Martyno Echodo, Adomaitis trečiojo kėlinio pradžioje prarado ir atsarginį centrą Mareką Blaževičių.

18-metis puolėjas po kontakto su Žygimantu Skuču pasisuko čiurną. Dviejų aukštaūgių susidūrimas sukėlė daugybė aistrų ankštoje „Jeep“ arenoje, o „Ryto“ štabui ir abejonių dėl varžovo veiksmų.

„Man asistentas po rungtynių sakė, kad ten yra kažkas (nešvaraus). Jeigu ten tikrai bus tyčinis veiksmas, manau, kad gal jau viskas, gana? Gal gana su Skuču ir tokiais jo išsišokinėjimais? Man labai yra juokinga, kad išmušus dantis, gavus paaiškinimą… Aišku, čia prisišnekėsiu, bet jeigu prisišnekėsiu, tai dar ir pridėsiu.

Paaiškinime rašoma pražanga buvo, bet netyčia. Dantis išmušti, netyčia. Mes visada turime galimybę, ta prasme, teisėjai, peržiūrėti. Jeigu tai atsitiktų mūsų žaidėjui, peržiūrėkite, jeigu sprendimas neteisingas, pakeiskite. Aš visada sutiksiu, aš esu už teisybę. Skučas tikrai stengiasi, jis daro labai daug dalykų. Bet reikia eliminuoti tuos nesportinius dalykus“, – tęsė Adomaitis.

KMT pusfinalyje vilniečių laukia akistata su Klaipėdos „Neptūnu“. Prieš ją nežinomybėje atsidūręs „Ryto“ specialistas nėra tikras, kiek žaidėjų turės savo rotacijoje siekiant apginti pernai iškovotą titulą.

„Dabar jokių minčių apie pusfinalį, – sakė Adomaitis. – Pakeitėme truputį ir treniruočių planus. Laukiu rytojaus skambučio iš mediko, žiūrėsime, kiek apskritai turėsime žaidėjų.“

– Ar su Mareku viskas yra gerai?

– Vėl lauksiu rytojaus, mediko skambučio ir tai yra pats baisiausias skambutis kitą dieną po rungtynių.

– Ar be jo dar yra abejonių dėl kitų žaidėjų?

– Keletas žaidėjų žaidė su nuskausminamaisiais. Paprastose rungtynėse gal jie nežaistų. Kaip bus rytoj, pamatysime.

– Terellas Holloway sužaidė sezono rungtynes. Ar pamatėte kažką tokio, ko nebuvote matęs?

– Jis labai gerai suprato, kokioje esame situacijoje, kad teks žaisti daug minučių ir kad jam teks prisiimti atsakomybės. Faktas, kad buvo nemažai situacijų, kai prieš gynyboje dirbo tie žaidėjai, kuriuos norėjome atakuoti. Tai automatiškai diktavo situacijas ir jis puikiai jas išnaudojo. Šaunuolis, sezono rungtynės, toks jis gali būti.

– Jūs kiekvieną žaidėjo kritimą priimate labai jautriai. Ką galvojate tokiais momentais?

– Galvoju, kodėl taip yra. To viruso negalime atsikratyti du mėnesius. Iškrenta vienas, antras žaidėjas, kitas nesitreniruoja. Vakar devyniese atėjo ir dėl kelių buvo klausimas, ar galės treniruotis, neskaitant Evaldo ir Dovio.

Gerai, kad Ąžuolas po turnyro iš karto prisijungė prie mūsų, tada galėjome atlikti taktinius dalykus. Kas liečia Mareką, aš labai gerai žinau, koks jam sunkus buvo praėjęs sezonas, žinau, kiek jis įdėjo darbo, kad grįžtų, kad būtų čia. Martynui Echodui iškritus, dabar jis turi šansą. Jis tikrai puikiai tuo naudojasi, tai – klubo ateities žaidėjas. Man nesinori, kad jo progresą stabdytų traumos.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS