„Nuggets“ nesulaikė LeBrono ir praleido „Lakers“ į finalą | kl.lt

„NUGGETS“ NESULAIKĖ LEBRONO IR PRALEIDO „LAKERS“ Į FINALĄ

• 0

Dukart šiose atkrintamosiose deficitą 1:3 panaikinusi „Denver Nuggets“ ekipa NBA „burbulą“ palieka aukštai iškelta galva.

Nors penktosiose Vakarų konferencijos finalo rungtynėse jie nesurado jokių priešnuodžių nuostabiai žaidusiam LeBronui Jamesui ir pralaimėjo 107:117 (30:33, 21:28, 33:26, 23:30) serijoje nusileisdami 1:4, šių metų „Nuggets“ žygis įsimins dar ilgam.

Dešimtmetį trukusi „Los Angeles Lakers“ NBA finalų sausra galiausiai baigėsi, o prie to labiausiai prisidėjo karalius Jamesas, penktosiose serijos rungtynėse surengęs įspūdingą individualų pasirodymą – pelnęs 38 taškus, atkovojęs 16 kamuolių ir atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų.

Išskyrus nenusisekusį 2018-2019 metų sezoną, kuriame LeBronui nepavyko išvengti traumų, 35-erių krepšininkas NBA finaluose žais devintą sykį per pastaruosius 10 metų.

Beje, dešimtą kartą NBA finale žaisiantis L.Jamesas prisijungė prie labai rimtos kompanijos – Kareemo Abdul-Jabbaro (10), Samo Joneso (11) ir Billo Russello (12) – tik šiems krepšininkams yra pavykę NBA finale žaisti dviženklį kartų skaičių.

„Lakers“ mačo iniciatyvą perėmė nuo antrojo kėlinio pradžios, kuomet ekipa spurtavo 18:8, o prie 16 iš šių taškų tiesiogiai prisidėjo LeBronas.

Komandoms sugrįžus po pertraukos „Lakers“ dėjo dar vieną didelį žingsnį link didžiojo NBA finalo, kuomet pirmoje rungtynių dalyje dėl asmeninių pražangų kentėjęs Anthony Davisas taip pat sprogo puolime.

Akimirką ekipas skyrė rekordinė 16 taškų riba (72:56), tačiau ne vieną aukščiausių balų vertą sugrįžimą šiose atkrintamosiose surengęs „Nuggets“ inicijavo ir dar vieną bei sugebėjo netgi išlyginti rezultatą (84:84).

Visgi paskutinėmis trečiojo kėlinio sekundėmis tritaškį pataikęs A.Davisas sugrąžino savo ekipai trapų pranašumą, o ketvirtajame net 16 taškų pelnęs L.Jamesas vienas pats pasirūpino, kad Los Andželo savo varžovams neleistų pagalvoti apie dar vieną sugrįžimą.

„Lakers“ varžovai NBA finale gali paaiškėti jau artimiausią naktį Lietuvos laiku – 3:2 Rytų konferencijos serijoje pirmaujanti „Miami Heat“ sieks ketvirtosios pergalės prieš „Boston Celtics“.

Nors prieš rungtynes „Lakers“ nebuvo užtikrinti A.Daviso dalyvavimu rungtynėse, aukštaūgis žaidė ir buvo viena pastebimiausių figūrų šiame mače – pelnė 27 taškus ir sugriebė 5 kamuolius.

Denverio ekipai po 20 taškų surinko Jerami Grantas ir Nikola Jokičius.

Priminsime, kad „Nuggets“ tapo pirmąja komandoje NBA istorijoje, kuri tų pačių atkrintamųjų metu dukart atsitiesė po to, kai atsiliko serijoje 1-3.

„Los Angeles Lakers“: LeBronas Jamesas 38 (15/25 met., 7/8 baud.), Anthony Davisas 27 (9/9 baud.), Alexas Caruso ir Danny Greenas po 11, Dwightas Howardas 9 (9 atk. kam.).

„Denver Nuggets“: Jerami Grantas (9 atk. kam.) ir Nikola Jokičius (7 atk. kam., 5 rez. perd.) po 20, Jamalas Murray 19 (8 rez. perd.), Paulas Millsapas 13, Monte Morrisas (7 rez. perd.) ir Michaelas Porteris Jr. po 10.