Nutildytas Vilnius: vos neprisižaidęs „Žalgiris“ sustabdė „Ryto“ seriją | kl.lt

NUTILDYTAS VILNIUS: VOS NEPRISIŽAIDĘS „ŽALGIRIS“ SUSTABDĖ „RYTO“ SERIJĄ

• 6

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) grandų derbyje saldų revanšą pasiekė bei triumfavo Kauno „Žalgiris“ (17-1).

Jure Zdovco auklėtiniai namuose 72:67 (17:18, 21:15, 17:17, 17:17) įveikė Vilniaus „Rytą“ (15-2), nutraukė sostinės ekipos 14 pergalių paeiliui seriją bei įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Pirmąjį tarpusavio mačą Kaune laimėjo „Rytas“ 84:75.

Likus pusantros minutės po Edgaro Ulanovo tritaškio „Žalgiris“ nutolo per 8 taškus (69:61) ir atrodė, jog uždarys rungtynes, tačiau vilniečiai nepasidavė: atsakė atkarpa 6:0 ir likus 18 sekundžių po Luko Ulecko baudų kvėpavo varžovams į nugaras (67:69).

Likus 12 sekundžių Regimantas Miniotas pataikė tik vieną baudą (70:67) ir paliko vilniečiams šansą, tačiau kauniečiai prasižengė ir likus 5 sekundėms pasiuntė L. Ulecką mesti baudų.

Puolėjas prametė pirmąją, specialiai nepataikė antrosios, tačiau „Ryto“ žaidėjai per anksti įžengė į baudos aikštelę ir kamuolys buvo atiduotas svečiams, o pergalę baudomis įtvirtino E. Ulanovas (72:67).

Kauno ekipos gretose išsiskyrė E. Ulanovas, kurio sąskaitoje per 35 minutes buvo 19 taškų (5/6 dvit., 2/3 trit., 3/4 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos bei 24 naudingumo balai.

Vilniaus komandai Arnas Butkevičius per 31 minutę pelnė 13 taškų (3/3 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 19 naudingumo balų.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Kauno, kurie po Mareko Blaževičiaus 4 taškų paeiliui išsiveržė 8:2. Į tai prabudę vilniečiai atsakė atkarpa 16:7 ir po galingo A. Butkevičiaus dėjimo pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 3 taškų pranašumą (18:15).

Didžiąją antrojo kėlinio dalį abi komandos žengė koja kojon, tačiau žalgiriečiai per paskutines dvi kėlinio minutes perėmė iniciatyvą į savo rankas, kai gynyboje iš žaidimo nepraleido nė taško, o patys spurtavo 7:0 ir atitrūko 38:32.

Vienintelį tašką per šią atkarpą nuo baudos metimų linijos įmetė Speedy Smithas, kuris priartino vilniečius iki 33:38.

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 7:0 ir po Tylerio Cavanaugh dvitaškio įgijo dviženklę persvarą (45:33), tačiau „Rytas“ nepasidavė: atsakė atkarpa 17:10 ir po Mindaugo Girdžiūno baudos prieš lemiamą ketvirtį sumažino skirtumą iki 5 taškų (50:55).

Abi komandos turėjo netekčių. Vilniečiams negalėjo padėti traumuotas Maurice'as Ndouras. Tuo metu „Žalgirio“ gretose nežaidė koronavirusu apsikrėtę Paulius Jankūnas, Tai Websteris ir Artūras Milaknis bei traumą patyręs Janis Strelnieks.

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (7/10 dvit., 6/7 baud.), Arnas Butkevičius 13 (2/4 trit., 7 atk. kam.), Lukas Uleckas 10, Speedy Smithas 9 (1/6 trit., 4 rez. perd.), Tanneris Leissneris 7.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 19 (5/6 dvit., 2/3 trit., 8 atk. kam.), Lukas Lekavičius 16 (5/8 dvit., 2/5 trit.), Tyleris Cavanaugh 15 (4/8 dvit.), Marekas Blaževičius 7.

• Nutildytas Vilnius: vos neprisižaidęs „Žalgiris“ sustabdė „Ryto“ seriją