Paleistas šansas: buvusio žalgiriečio metimas patiesė „Lietkabelį“ | kl.lt

PALEISTAS ŠANSAS: BUVUSIO ŽALGIRIEČIO METIMAS PATIESĖ „LIETKABELĮ“

• 0

Skausmingą pralailaimėjimą Europos taurėje patyrė Panevėžio „Lietkabelis“ (8-6).

Nenado Čanako auklėtiniai A grupės rungtynėse namuose 75:77 (19:24, 18:16, 18:20, 20:17) nusileido Ankaros „Turk Telekom“ (7-8) krepšininkams.

Likus 5 minutėms Sametas Geyikas dvitaškiu nutolino svečius per 7 taškus (73:66), tačiau tuomet panevėžiečiai kilo į šturmą: Panagiotis Kalaitzakis smeigė tritaškį, Džordže Gagičius pelnė dvitaškį su pražanga, tolimą metimą vėl pataikė Kalaitzakis ir likus 34 sekundėms rezultatas tapo lygus (75:75).

Kitoje atakoje Alexas Perezas prametė tritaškį, tačiau tarpusavyje nesusitarę panevėžiečiai neatkovojo kamuolio ir dar vieną šansą turėjo „Turk Telekom“.

Antras kartas nemelavo: Perezas suklaidino Kalaitzakį ir likus 6 sekundėms įmetė dvitaškį (77:75).

„Lietkabelis“ dar turėjo šansą išplėšti pratęsimą arba pergalę, tačiau Kalaitzakio tritaškis skriejo pro šalį, o kamuolį atkovojęs Dovydas Giedraitis prametė iš po krepšio bei svečiai triumfavo.

Šeimininkus į neviltį varė karjeros mačą sužaidęs Geyikas, kurio sąskaitoje per 35 minutes buvo 32 taškai (8/12 dvit., 2/3 trit., 10/13 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 35 naudingumo balai.

Lemiamo metimo autorius Perezas surinko 6 taškus (3/6 dvit., 0/1 trit.), po atkovotą bei perimtą kamuolį, 8 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 7 naudingumo balus.

Panevėžio komandai Kalaitzakis per 31 minutę pelnė 17 taškų (1/3 dvit., 5/8 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

„Lietkabeliui“ nekrito metimai iš žaidimo: Čanako auklėtiniai realizavo 44 proc. dvitaškių (16 iš 36) ir 32 proc. tritaškių (11 iš 34).

„Turk Telekom“ šiame mače vertėsi be savo lyderių: Octaviuso Elliso, JaJuano Johnsono ir Aarono Harrisono.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 17 (5/8 trit., 6 rez. perd.), Gediminas Orelikas (2/7 trit., 8 atk. kam.) ir Džordže Gagičius (4/9 dvit., 7 atk. kam.) po 10, Vytenis Lipkevičius (4/5 dvit.) ir Dovydas Giedraitis (2/5 trit., 3 per. kam.) po 9, Kristupas Žemaitis 7 (1/7 trit., 3 per. kam.).

„Turk Telekom“: Sametas Geyikas 32 (8/12 dvit., 2/3 trit., 10/13 baud., 6 atk. kam., 35 naud.), Anthony Clemmonsas 13 (3/7 dvit., 2/3 trit.), Aubrey Dawkinsas 11 (3/5 trit., 8 atk. kam.).