Paskutinėje P. Jankūno Eurolygos išvykoje – skaudus „Žalgirio“ pralaimėjimas | kl.lt

PASKUTINĖJE P. JANKŪNO EUROLYGOS IŠVYKOJE – SKAUDUS „ŽALGIRIO“ PRALAIMĖJIMAS

• 2

Paskutinė Pauliaus Jankūno karjeros Eurolygoje išvyka baigėsi itin skaudžia Kauno „Žalgirio“ (7-20) nesėkme.

Kauniečiai Vitorijoje nuo pat mačo pradžios paleido varžovus į priekį ir 79:96 (15:35, 25:22, 10:20, 29:19) nusileido prieš puikiai žaidusių Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio vedamą vietos „Baskonia“ (12-16).

„Žalgirio“ kapitonas po šio sezono baigs karjerą, o išvyka į Vitoriją buvo paskutinė šį sezoną. „Žalgiris“ sekmadienį 19 val. namuose žais su Belgrado „Crvena Zvezda“ ir baigs pasirodymą šį sezoną.

„Negalime pamiršti tokių rungtynių, esu labai nusivylęs, nežinau, ką mano auklėtiniai galvojo, – iškart po mačo sakė Jure Zdovcas. – Tik momentais parodėme, kad su jais galime kovoti. Tai nebuvo mūsų vakaras. Sveikinimai „Baskonia“ komandai.“

„Baskonia“ komandai tai buvo paskutinės sezono rungtynės Eurolygoje.

„Baskonia“ gretose puikiai žaidė lietuvių duetas. Rokas Giedraitis per 27 minutes pelnė 17 taškus (2/5 dvit., 4/4 trit., 1/1 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

„Mes radome būdą, kaip žaisti krepšinį. Bangavome visą sezoną, o jo pabaigoje suradome savo krepšinį. O dabar keliaujame žaisti ACB lygoje“, – po mačo sakė Giedraitis.

Tuo metu Tadas Sedekerskis per 23 minutes įmetė 11 taškų (3/3 dvit., 1/1 trit., 2/4 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir įsirašė 22 naudingumo balus.

6 rezultatyvūs perdavimai – naujasis Sedekerskio karjeros Eurolygoje rekordas.

Abu lietuviai kartu surinko 46 naudingumo balus.

„Nuo rungtynių pradžios buvome susikoncentravę ir pataikėme metimus. Dėkojame savo sirgaliams, sezonas nebuvo geriausias, bet ačiū jiems, lauksime jų ir kitais metais“, – sakė Sedekerskis.

„Baskonia“ rungtynėse dominavo nuo pat pradžių – iš pradžių spurtavo 11:2, o likus 100 sekundžių iki pirmojo kėlinio pabaigos Vitorijos klubo pranašumas siekė 20 taškų (30:10). Toks atstumas tarp komandų liko ir po pirmojo kėlinio – 35:15.

„Baskonia“ per pirmąjį kėlinį pataikė 9 dvitaškius iš 10 ir 4 tritaškius iš 5. „Žalgiris“ buvo įmetęs 7 metimus iš 18.

Sužaidus 16 minučių „Baskonia“ pranašumas buvo 30 taškų – 52:22. Iki ilgosios pertraukos „Žalgiris“ pagerino savo situaciją ir priartėjo iki 17 taškų skirtumo (40:57).

Kauniečiai trečiojo kėlinio viduryje atsiliko 16 taškų skirtumu (50:66), bet „Baskonia“ kėlinį užbaigia atkarpa 11:0, susikrovė 27 taškų persvarą (77:50) ir nugalėtojas klausimų nebekėlė.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Lukas Lekavičius, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 20 taškų (6/10 dvit., 2/3 trit., 2/2 baudų), 3 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 22 naudingumo balai.

Antroje rungtynių pusėje nežaidė Joffrey Lauvergne'as, kuris prieš ilgąją pertraukė patyrė traumą. Mače nežaidė Janis Strelnieks ir Marekas Blaževičius.

„Baskonia“: Stevenas Enochas 18 (5/8 dvit., 5/5 baud., 6 atk. kam.), Rokas Giedraitis 17 (4/4 trit., 3 per. kam.), Mattas Costello 15 (7/8 dvit., 5 atk. kam., 2 blok.), Simone Fontecchio (6 rez. perd.) ir Tadas Sedekerskis (8 atk. kam., 6 rez. perd.) po 11, Alecas Petersas (4/4 dvit.) ir Vanja Marinkovičius (2/4 trit.) po 10.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 20 (6/10 dvit., 2/3 trit.), Karolis Lukošiūnas 12 (4/8 trit.), Joffrey Lauvergne'as 10 (4/7 dvit.), Artūras Milaknis (2/4 trit.) ir Nielsas Giffey (4/4 dvit.) po 8.