Per plauką nuo sensacijos: „Žalgiris“ Pasvalyje vos išnešė sveiką kailį | kl.lt

PER PLAUKĄ NUO SENSACIJOS: „ŽALGIRIS“ PASVALYJE VOS IŠNEŠĖ SVEIKĄ KAILĮ

• 5

Kauno „Žalgiriui“ (19-2) šį vakarą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) teko kaip reikiant paplušėti.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje po itin atkaklios kovos 77:74 (27:24, 14:22, 13:14, 23:14) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (6-15).

Mačo nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje, kurio pradžioje Miha Lapornikas smeigė tritaškį ir padidino „Pieno žvaigždžių“ persvarą iki 9 taškų – 63:54. Vis tik tuomet „Žalgiris“ prabudo iš Letargo miego.

LeDay realizavo baudas, Thomasas Walkupas pataikė dvitaškį, Lukas Lekavičius atseikėjo tritaškį, o svečiai spurtavo 9:0 bei rezultatą išlygino – 63:63. Vis tik Paulius Petrilevičius atsakė metimu iš po krepšio, Edgars Lasenbergs pataikė dvi baudas iš trijų ir šeimininkai vėl turėjo minimalią persvarą (67:63).

Kaip bebūtų, Artūras Milaknis šeštuoju bandymu pataikė pirmąjį savo tritaškį, Walkupas užbaigė ataką greitajame puolime ir iki mačo pabaigos likus kiek daugiau nei 3 minutėms, žalgiriečiai pirmą kartą antroje mačo dalyje išsiveržė į priekį – 68:67.

Prieš prasidedant paskutinei susitikimo minutei Miha Lapornikas smeigė tritaškį ir rezultatą išlygino – 72:72. Vis tik jau po kelių akimirkų tuo pačiu atsakė ir Hayesas, taip vėl išvesdamas žalgiriečius į priekį (75:72).

Likus 26,4 sekundės, Paulius Petrilevičius atliko sėkmingą reidą krepšio link ir nurėžė svečių pranašumą iki minimum (74:75).

Tuomet pasvaliečiai tyčia prasižengė prieš Walkupą, kuris realizavo tik vieną baudos metimą ir taip šeimininkams atsivėrė šansas išlyginti arba persverti rezultatą. Vis tik, likus 14,6 sekundės, Gillonas prarado kamuolį.

Walkupas vėl stojo prie baudų metimų linijos ir vėl pataikė tik vieną metimą, padidindamas „Žalgirio“ pranašumą iki 3 taškų (77:74). Kitoje aikštelės pusėje Lapornikas laisvas metė tritaškį, bet jo metimas skriejo pro šalį ir finalinė sirena paskelbė Kauno komandos pergalę.

„Žalgirio“ gretose naudingiausiai žaidęs Walkupas pelnė 10 taškų (3/6 dvit., 0/3 trit., 4/6 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas, 2 sykius suklydo bei surinko 14 naudingumo balų.

Žalgiriečiai porą kartų pirmoje dalyje bandė pabėgti, tačiau to padaryti nepavyko. Iš pradžių svečiai mačą pradėjo spurtu 10:2, bet „Pieno žvaigždės“ atsakė spurtu 7:0 ir greitai atstatė pusiausvyrą (9:10), o po pirmojo ketvirčio šeimininkų deficitas siekė 3 taškus – 24:27.

Antrojo ketvirčio metu Lukas Lekavičius smeigė tritaškį, Thomasas Walkupas pridėjo dvitaškį ir „Žalgiris“ susigrąžino 8 taškų pranašumą (34:26).

Vis tik Mike‘as Bruesewitzas smeigė keturis tritaškius paeiliui, Johnas Gillonas pelnė taškus greitajame puolime, o „Pieno žvaigždės“ ketvirtį užbaigė spurtu 20:7 ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdamos 5 taškų pranašumą – 46:41.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje iš esmės nesikeitė. Nigelis Hayesas pataikė metimą iš po krepšio ir sumažino „Žalgirio“ deficitą iki minimumo (49:50), tačiau Bruesewitzas atseikėjo dar vieną tolimą metimą, Paulius Petrilevičius pelnė taškus su pražanga, o šeimininkai laimėjo atkarpą 10:3 ir įgijo rekordinę persvarą – 60:52.

„Pieno žvaigždės“: Miha Lapornikas 20 (3/7 dvit., 3/10 trit.), Mike‘as Bruesewitzas 17 (5/8 trit.), Paulius Petrilevičius 12 (5/6 dvit.), Johnas Gillonas 11 (4/6 dvit.), Edgars Lasenbergs 10.

„Žalgiris“: Nigelis Hayesas 15 (3/9 dvit., 3/5 trit., 8 atk. kam.), K.C. Riversas 13 (3/8 trit.), Thomasas Walkupas (3/6 dvit., 0/3 trit.) ir Zachas LeDay (3/7 dvit.) po 10.