Po nesėkmės „Eurolygoje“ Kauno „Žalgiris“ išsikrovė Kėdainiuose | kl.lt

PO NESĖKMĖS „EUROLYGOJE“ KAUNO „ŽALGIRIS“ IŠSIKROVĖ KĖDAINIUOSE

• 0

Kauno „Žalgirio“ pergalingai užbaigė „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato pirmąjį ratą. Sekmadienį žalgiriečiai išvykoje varžovams neleido nė karto pirmauti ir įveikė Kėdainių „Nevėžį“ 81:68 (27:10, 17:17, 9:18, 28:23).

Su 8 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu kauniečiai užima pirmąją LKL turnyrinės lentelės poziciją.

Nuo pat pirmųjų minučių Lietuvos čempionai įrodinėjo savo pranašumą, kuomet Renaldo Seibučio tikslaus perdavimo sulaukė Robertas Javtokas, o greitajame puolime pasižymėjo Edgaras Ulanovas – 4:0.

„Nevėžis“ strigo organizuotoje kauniečių gynyboje, tuo tarpu kitoje aikštės pusėje atotrūkį augino aštriai žaidę Kevinas Pangosas, E. Ulanovas, R. Seibutis bei iš po krepšio lengvus taškus rinkęs R. Javtokas – 12:2.

Po šeimininkų minutės pertraukėlės puikų pasirodymą tęsė tiek puolime, tiek gynyboje aręs R. Seibutis, susikūrus keletą papildomų progų, tritaškiu iš krašto savo pasirodymą pradėjo Leo Westermannas – 18:4. Greitų išpuolių metu spindėjo gynėjai L.Westermannas ir K. Pangosas (23:4), bet tolimu šūviu ledus pralaužus Toniui Prostranui, sureagavo pasitarimą šaukęs „Žalgirio“ trenerių štabas – 23:7.

T. Prostranas smeigė dar vieną tritaškį (23:10), tačiau pirmą ketvirtį užbaigė L. Westermanno metimas iš vidutinio nuotolio ir tikslą pasiekęs Augusto Limos kablys – 27:10.

Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečių puolimo ritmas nusimušė, tačiau pirmas keturias minutes neblizgėjo ir varžovai – 28:13. „Žalgirio“ žaidimui toliau stringant, tuo pasinaudojo du tritaškius įskraidinęs bei Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę provokavęs Justas Sinica (28:19).

Jau įpusėjus kėliniui pirmuosius svečių taškus iš žaidimo tritaškiu pelnė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, lyderio vaidmens ėmėsi R. Seibutis, o pastarojo metimą dėjimu įtvirtino pranašumą iki 35:19 didinęs A. Lima.

Galingą žaidimą demonstravo kėdainiškių gynybą taranavęs A. Lima, o tašką pirmoje rungtynių dalyje dėjo ketvirtą K. Pangoso rezultatyvų perdavimą dvitaškiu su pražanga pavertęs E. Ulanovas – 44:27.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai išgyveno keturių minučių taškų badą, bet pernelyg mažėti atotrūkiui neleido geros gynybos dėka (44:31). Netrukus „status quo“ atstatė baudų mesti stojęs Brockas Motumas ir greitos atakos smaigalyje atsidūręs E. Ulanovas – 48:31. Kėdainių komandai artėjant, lyderio rolės nepabūgo L. Westermannas, tritaškiu varžovų ambicijas slopino E. Ulanovas – 53:36. Kėlinio pabaiga jau priklausė „Nevėžiui“, kuris prieš ketvirtąjį kėlinį sugebėjo sušvelninti deficitą iki vienženklio – 45:53.

Lemiamoje rungtynių atkarpoje ledus tritaškiu pralaužė Artūras Milaknis, du taškus rinko A.Lima, tačiau tai buvo nė motais bangą pagavusiems „Nevėžio“ krepšininkams – 58:51.

Varžovams dar pavojingiau artėjus (58:54), taikliai iš vidutinio nuotolio metė P.Jankūnas, o itin svarbiu metu prabilo dvi tolimas bombas „įsūdęs“ ir dviženklį pranašumą grąžinęs A. Milaknis – 67:56.

Įpusėjus kėliniui tritaškiu šeimininkus baudė ir L. Westermannas, intrigą sklaidė dvigubo dublio link artėjęs P. Jankūnas – 72:56.

Tiesa, Kėdainių komanda ginklų nesudėjo bei sužaidusi geresnę atkarpą privertė pasitarimą sušaukti Š. Jasikevičių (72:59). Po jos galutinius taškus sudėliojo į rezultatyviausiųjų gretas įšokęs L. Westermannas, solidų dvigubą dublį surinkęs komandos kapitonas P. Jankūnas bei Isiah Hartensteinui asistavęs Paulius Valinskas – 81:68.

„Žalgiris“: L. Westermannas 15 taškų (4/6 dvit.), P. Jankūnas 13 (4/5 dvit., 11 atk. kam.), E. Ulanovas 13 (4/6 dvit.), A. Lima 10 (4/6 dvit.), A. Milaknis 9 (3/6 trit.), R. Seibutis 6, K. Pangosas 5 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), R. Javtokas 5, B. Motumas 2, I. Hartensteinas 2, L. Lekavičius 1 (2 per. kam.), P. Valinskas 0.

„Nevėžis“: J. Sinica 15 (3/7 trit., 2 per. kam.), T. Prostanas 13 (3/7 trit., 6 rez. perd.), J. Love‘as 9 (5 atk. kam., 2 per. kam.), K. Petrukonis 9 (6 atk. kam.).