Prancūzijos talentas paskandino serbo auklėtinius | kl.lt

PRANCŪZIJOS TALENTAS PASKANDINO SERBO AUKLĖTINIUS

Legendinio Prancūzijos krepšininko Stephane Risachero sūnus Zaccharie vedė saviškius į priekį, o Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ Europos taurės (BKT EuroCup) turnyre Prancūzijoje 71:104 nusileido vienai B grupės lyderių Breso Burgo „JL“ ekipai.

Nors Nenado Čanako diriguojamiems panevėžiečiams pergalė buvo būtina kaip oras, rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, prabėgus keturioms minutėms po Jeremy Morgano tritaškio įgiję dviženklį pranašumą (16:6). Visgi panevėžiečiai nesustojo, deficitą panaikino, o antro kėlinio pradžioje Dovio Bičkauskio tolimas metimas persvėrė rezultatą Lietuvos komandos naudai (23:22).

Iki pertraukos „JL“ sugebėjo vėl susigrąžinti dviženklę persvarą (47:36). Trečiojo kėlinio pradžioje Breso Burgo klubas įgijo rekordinę septyniolikos taškų persvarą (53:36), tačiau ją svečiams dar pavyko sumažinti iki ketvirtojo kėlinio pradžios (71:60).

Apsukų šeimininkai nesumažino ir ketvirtajame kėlinyje – spurtavo 9:0 ir padidino pranašumą iki rekordinio (80:60), įpusėjus kėliniui panevėžiečiai užsidirbo penktą nesportinę pražangą, skirtumas tarp komandų dar labiau išaugo (96:66) ir laiko sugrįžti į rungtynes svečiams jau nebeužteko.

Rungtynėse, kuriose panevėžiečiai vertėsi be Pauliaus Valinsko ir Martyno Varno, netrūko emocijų. Pirmosios rungtynių dalies pabaigoje Vytenis Lipkevičius gavo antrą nesportinę pražangą ir buvo išvarytas iš rungtynių. Techninę pražangą užsitarnavo Panevėžio ekipos vairininkas N. Čanakas, o nesportinės pražangos buvo skirtos Stefanui Birčevičiui ir Nikola Popovičiui, techninė – Gediminui Orelikui.

Nugalėtojams 18-metis Zaccharie Risaccheras per 21 minutę surinko 22 taškus (4/6 dvit., 4/6 trit., 2/2 baudų), 3 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą ir 19 naudingumo balų. Šis talentingas 208 cm ūgio puolėjas laikomas vienu didžiausių lietuvio Mato Buzelio konkurentų 2024 metų NBA naujokų biržoje. Prancūzui prognozuojamas antrasis šaukimas, o 19-metis lietuvis žaisdamas NBA G lygoje pastaruoju metu gerokai sumenkino savo akcijas.