Jaunimo rinktinė dėl medalių nekovos | kl.lt

JAUNIMO RINKTINĖ DĖL MEDALIŲ NEKOVOS

Dar viena Lietuvos krepšinio rinktinė nepasiekė lemiamų Europos čempionato etapų. Aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė Senojo žemyno pirmenybėse užkliuvo už aštuntfinalio barjero.

Kauno "Atleto" klubo stratego Remigijaus Bardausko treniruojami mūsų šalies aštuoniolikmečiai turnyro aštunfinalyje atsimušė 72:76 į Turkijos rinktinės sieną.

Atkaklioje akistatoje sėkmingiau startavo lietuviai, pirmajame kėlinyje atsiplėšę 23:14, o antrąjį ketvirtį pradėję su 6 taškų persvara. Po pirmosios mačo dalies švieslentėje degė lygybė – 37:37.

Trečiajame kėlinyje ilgiau pirmavo Lietuvos krepšininkai, tačiau sulig paskutiniąja ketvirčio sekunde smeigtu metimu iš savo aikštės pusės į priekį išsiveržė oponentai – 51:53.

Likus minutei, tolimu metimu rezultatą išlygino Justas Stonkus (68:68), tačiau kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsakė varžovai (68:71). Abi ekipos tuomet realizavo po dvi baudas (70:73). Po minutės pertraukėlės mūsiškiams nepavyko užpulti, o varžovai savo pergalę tvirtino baudų metimais.

Šiame mače pirmaujanti komanda keitėsi 11 kartų. Lietuviams nepadėjo užtikrintai laimėta kova dėl atkovotų kamuolių – 58:36. Mūšiškiai suklydo 20 sykių, o po klaidų priešininkai pelnė 19 taškų.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavo Kauno "Žalgirio" dubleriai J. Stonkus (18 tšk.) ir Aleksas Bieliauskas (14 tšk.).

Lietuvos komanda turnyrą užbaigs akistatomis dėl 9-16 vietų. Pirmajame mače link 9-osios vietos ketvirtadienį, mūsiškių lauks Ispanijos arba Čekijos krepšininkai.