R. Kurtinaitis pasirengęs naujam iššūkiui | kl.lt

R. KURTINAITIS PASIRENGĘS NAUJAM IŠŠŪKIUI

"Ar ketinu tęsti karjerą? Taip, esu pasirengęs naujam iššūkiui", – pareiškė Rimas Kurtinaitis, kol kas krepšinį stebintis iš šalies.

Šiemet sausį iš Maskvos srities "Chimki" ekipos vyriausiojo trenerio pareigų atleistas R.Kurtinaitis tebesimėgauja gamta, žvejyba ir kol kas neplanuoja skiepytis nuo COVID-19.

"Koronavirusu persirgau prieš metus Maskvoje ir turiu antikūnų. Neskubu skiepytis, nes šalutinis vakcinos poveikis vis dar kelia daug klausimų", – interviu Rusijos sporto dienraščiui "Sport Express" sakė R.Kurtinaitis.

– Lietuvos rinktinės treneriu paskirtas Kazys Maksvytis. Tikriausiai ir jums daug kartų siūlė šias pareigas? Kodėl atsisakėte?

– Man arčiau širdies klubinis krepšinis. Įpratau kasdien skirti jam po 150 proc. K.Maksvytis treniruoja Permės ekipą, tačiau kartu jam reikia domėtis kandidatais į nacionalinę rinktinę. Yra asistentai, tačiau ar jie pastebės tai, kas pirmiausia svarbu būtent pačiam Kaziui? Kai atrankos varžybos vykdavo vasaromis, tuomet rinktinės treneris po klubų sezono turėjo kelias savaites pereiti prie nacionalinės komandos reikalų. Šiuo metu – kitokia situacija. Tačiau K.Maksvytis gerai pažįsta žaidėjus, kuriems rinktinėje tenka pagrindiniai vaidmenys – jis dirbo su jaunimu, laimėjusiu pasaulio ir Europos čempionatus. Vis dėlto Kazio laukia sudėtingas išbandymas: lapkritį startuos atranka į pasaulio čempionatą, o rinktinėje keičiasi žaidėjų kartos. Be to, nežinia, ar galės padėti Eurolygos klubų krepšininkai, gali būti, kad žais antra sudėtis. Tačiau, neprasimušus į pasaulio čempionatą, tektų praleisti ir 2024-ųjų olimpiadą.

– Kokie pokyčiai Eurolygos komandose jus nustebino labiausiai?

– Tikriausiai Mike'o Jameso sutartis su "Monaco". Jeigu treneris su juo ras bendrą kalbą, Mike'as bus itin naudingas ekipai. Manau, "Monaco" pretenduos į atkrintamąsias varžybas. Labai rimtai sukomplektuota Milano komanda. Šarūnas Jasikevičius į "Barceloną" pakvietė Roką Jokubaitį, šis vaikinas Šaro rankose gali tapti žvaigžde, juo labiau kad treneris gerai žino jo galimybes.

– Kai kas laukia Š.Jasikevičiaus krizės, nes jis ir pirmą sezoną ne su visais "Barcelonos" krepšininkais sklandžiai sutarė. Ką jūs manote?

– Šarūnas – itin reiklus treneris, labai mėgsta griežtą drausmę. Kai jis paliko "Žalgirį", dauguma žaidėjų atsikvėpė – Kauno komandoje Šaras visus šokdino. Kita vertus, nedidelį biudžetą turėjusią ekipą jis nuvedė į Eurolygos finalininkų ketvertą. Man regis, "Barcelonoje" jis sėkmingai įsitvirtino – laimėjo Ispanijos čempionatą, nedaug trūko iki triumfo Eurolygoje. Potencialo žengti į priekį yra. Vargu ar "Barcelonai" gresia krizė, o treneriui – darbo problemos.

– Ar Marius Grigonis ir Aleksejus Švedas sustiprino CSKA?

– Marius – buvęs "Žalgirio" lyderis, turi daug aukščiausio lygio žaidimo skirtingose šalyse patirties, yra malonaus charakterio, įvaldęs gerą metimą, nebijo imtis iniciatyvos lemiamais rungtynių momentais. 2020-ųjų vasarą bandžiau pasikviesti jį į "Chimki", bet nepavyko. Aleksejui praeitas sezonas buvo sudėtingas – persekiojo traumos, tai trikdė jo treniruočių procesą. Jeigu sveikata bus gera, A.Švedas bus reikšminga paspirtis maskviečiams.

Darbo sutartyje nėra tokių sąlygų: jeigu laimėsi – mokėsime, nebus rezultatų – nemokėsime.

– Kaip susiklostė jūsų skyrybos su "Chimki"?

– Klubas iki šiol man skolingas, nors kai kam jau anksčiau viską sumokėjo. Mano agentas tuo rūpinasi, bet derybos – sudėtingos. Nenorėčiau kreiptis į teismą, nors jau turiu tokios patirties, kai dirbau Lenkijoje ir Italijoje. Su "Chimki" noriu susitarti gražiuoju – juk šiame klube dirbau iš viso aštuonerius metus. Jei būčiau kreipęsis į teismą neprasidėjus sezonui, Maskvos srities komanda būtų likusi už FIBA superlygos turnyro borto. Nenorėjau padaryti tokios žalos, bet pageidauju pagarbos.

– Kaip jūs paaiškintumėte, kodėl "Chimki" daugumai legionierių sumokėjo skolas, o jums – ne?

– Galbūt klubo vadovai įsitikinę, kad aš – kalčiausias dėl prastų rezultatų. Tačiau darbo sutartyje nėra tokių sąlygų: jeigu laimėsi – mokėsime, nebus rezultatų – nemokėsime. Jeigu "Chimki" neieškos kompromiso, kreipsiuosi į teismą.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Lordas

Kurtis būtų tikrai gerai tikęs Žalgiriui,tuo labiau kiek žinojau buvo jo svajonė treniruoti Žalgirį,bet matosi yra kažkokios povandeninės sroves

Baikit šitą mitą

Kurtinaitis - "bėk ir mesk" treneris, ne daugiau. Tai geras tre eris Rytui, Chimki, bet ne Žalgirio ar rinktinės lygio...

Antidebilas

O ar antivaxeris leidžiasi placentą į savo pilvuką?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS