Rezultatyviai žaidę Lietuvos krepšininkai nugalėjo Suomijos rinktinę (komentaras) | kl.lt

REZULTATYVIAI ŽAIDĘ LIETUVOS KREPŠININKAI NUGALĖJO SUOMIJOS RINKTINĘ (KOMENTARAS)

• 0

75-osios Suomijos krepšinio metinės pažymėtos Lietuvos rinktinės pergale. Jono Kazlausko vadovaujama komanda Helsinkyje vykusiame draugiškame susitikime 90:81 (26:14, 20:24, 25:22, 19:21) įrodė pranašumą prieš pasaulio čempionate debiutuosiančius Suomijos krepšininkus.

Lietuvos rinktinė į Suomiją atvyko be traumuotų Žygimanto Janavičiaus ir Manto Kalniečio bei medicininio patikrinimo į Italiją atlikti išvykusio Darjušo Lavrinovičiaus. Kartu su komanda buvęs Simas Jasaitis rungtynėms registruotas nebuvo.

Nuo pat pirmųjų mačo minučių į priekį šovę Martyno Pociaus vedami lietuviai surengė spurtą bei pirmajam ketvirčiui įpusėjus jau turėjo dviženklę persvarą (19:9), kuri laikėsi visas rungtynes.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti apie minutę, Kazlausko kariauna dar turėjo dešimties taškų pranašumą, tačiau trečią tritaškį paeiliui pataikęs Mikkas Koivistas greitai ją sumažino iki septynių taškų (87:80).

Puolime suklydęs ir iš karto pražanga varžovą sustabdęs Kšištofas Lavrinovičius Kimmą Muurineną pasiuntė prie baudų metimų linijos, kur suomis pataikė tik vieną baudą iš dviejų (87:81).

Po minutės pertraukėlės Suomijos rinktinė nusprendė gelbėtis pražangomis, tačiau tai prieš lietuvius nesuveikė – beveik be klaidų baudų metimus pataikę mūsų tautiečiai išlaikė saugų pranašumą ir draugiškų rungtynių maratone šventė ketvirtąją pergalę paeiliui.

Pirmą kartą šią vasarą rinktinės marškinėlius apsivilko Jonas Mačiulis, kuris per 15 minučių pelnė 6 taškus (2/4 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 3 sykius suklydo.

Lietuviai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (38 prieš 24), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18 prieš 14), bet dažniau klydo (15 prieš 12)

Suomijos rinktinė: Mikkas Koivistas 13, Geraldas Lee 13, Shawnas Huffas 11, Kimmas Muurinenas 10, Sasu Salinas 7.

Lietuvos rinktinė: Mindaugas Kuzminskas 12 (5/10 dvit.), Martynas Pocius 11, Kšištofas Lavrinovičius 11, Šarūnas Vasiliauskas 11, Adas Juškevičius 9, Paulius Jankūnas 8, Jonas Mačiulis 6 (7 atk. kam., 4 kld.), Antanas Kavaliauskas 6, Artūras Gudaitis 5, Donatas Motiejūnas 1.