„Rytas“ metus Čempionų lygoje užbaigė fantastiška pergale | kl.lt

„RYTAS“ METUS ČEMPIONŲ LYGOJE UŽBAIGĖ FANTASTIŠKA PERGALE

• 0

Vilniaus „Rytas“ sėkmingai užbaigė pirmąjį Čempionų lygos etapą. Vilniečiai namuose rezultatu 79:77 nugalėjo grupės lyderius Dižono JDA ir įsitvirtino antroje grupės vietoje.

Tai reiškia, kad įkrintamųjų etape sostinės komanda žais prieš Atėnų „Peristeri“ ir turės namų aikštelės pranašumą.

„Rytas“ prancūzams į atlapus kibo nuo pat pirmųjų minučių ir po Justino Gorhamo dviejų taškų su pražanga pirmavo 10:3. Prabėgus šešioms mačo minutėms vilniečių pranašumas išaugo iki dviženklio (16:6). Varžovai šiek tiek geriau sužaidė kėlinio pabaigą ir jis baigėsi rezultatu 22:17.

Pirmomis antro kėlinio minutėmis varžovams pavyko dar labiau priartėti (27:25). Po G. Žibėno minutės pertraukėlės „Rytas“ spurtavo ir vėl įgijo solidesnį pranašumą (33:26). Toliau kėlinyje žaidimas išsilygino, o prieš ilgąją pertrauką šeimininkai išlaikė 5 taškų pranašumą (40:35).

Trečias ketvirtis prasidėjo nerezultatyviai ir Dižono komanda išlygino rezultatą – 40:40, tačiau tuomet puikią atkarpą 7:0 surengė vilniečiai. 26 rungtynių minutę „Rytas“ įgijo didžiausią persvarą kol kas (55:53), tačiau tuomet žaidimas pradėjo strigti ir iki kėlinio pabaigos varžovai vėl priartėjo – 62:59.

Penkiais taškais lemiamą kėlinį pradėjo kapitonas Margiris Normantas (67:59), bet prancūzai netrukus ne tik sugebėjo išlyginti rezultatą, bet ir jį persverti (70:71). Paskutinės sekundės tapo tikru nervų karu – likus minutei vilniečiai turėjo didžiausią deficitą per visas rungtynes (71:76), bet iniciatyvos ėmėsi kapitonas, A. Caverio metimą blokavo M. Echodas ir M. Normantas išprovokavo pražangą. Po jo baudų metimų „Rytas“ pirmavo 77:76, bet varžovų lyderiui C. Huntui pavyko išprovokuoti pražangą. Dižono atstovas įmetė vieną baudą, ir G. Žibėnas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos krepšį netaikliai atakavo L. Uleckas, tačiau jo metimą pataisęs G. Radzevičius išplėšė pergalę vilniečiams.

G. Radzevičius mačo MVP tapo ne tik dėl lemiamo metimo – jis taip pat surinko daugiausiai naudingumo balų (23). Puolėjas per 33 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 10 kamuolių bei atliko tris rezultatyvius perdavimus.

Šiais metais vilniečiams dar liko sužaisti dvi rungtynes. Lietuvos čempionate šį šeštadienį išvykoje su „Neptūnu“, o sausio 27 d. Utenoje pradės Citadele KMT ketvirtfinalio seriją su „Uniclub Casino – Juventus“. Čempionų lygos įkrintamųjų etapas Vilniuje prasidės sausio 3 d.