Graikus sutriuškinę vilniečiai žengė į „Top 16“ etapą | kl.lt

GRAIKUS SUTRIUŠKINĘ VILNIEČIAI ŽENGĖ Į „TOP 16“ ETAPĄ

"Pasiekėme mažą tikslą, bet dabar žygiuosime dėl didesnio", - atsiduso Giedrius Žibėnas.Jo treniruojamas Vilniaus „Rytas“ pateko į kitą FIBA Čempionų lygos etapą. Vilniečiai trečiose, lemiamose,  įkrintamųjų serijos rungtynėse namuose 82:63 sutriuškino Salonikų PAOK krepšininkus ir pateko tarp šešiolikos stipriausių šio turnyro ekipų.

Vilniaus krepšininkai seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2:1. Prieš tai „Rytas“ savo aikštėje buvo laimėjęs 85:62, o svečiuose pralaimėjęs 78:81.

"Nebuvo lengva, bet vienareikšmiškai tai – komandinė pergalė. Tikrai nustebinome juos su keliais keitimais, kai kurie žaidėjai įėjo ir padarė didelį skirtumą, ko PAOK turbūt nesitikėjo", - sakė G. Žibėnas.

„Rytas“ po pirmojo ketvirčio susikūrė trijų taškų pranašumą (18:15). Likus kiek daugiau nei 3 minutėms iki pirmosios mačo pusės pabaigos „Rytas“ buvo labai arti dviženklio skirtumo (36:27), tačiau Jalenas Riley tam įvykti neleido ir individualiomis pastangomis kaskart tirpdė sostinės ekipos pranašumą.  Po 20 sužaistų minučių švieslentėje degė 41:37 rezultatas „Ryto“ naudai.Net 3 taikliais tolimais metimais trečiąjį ketvirtį atidarė pirmoje pusėje sunkiai įsivažiavęs Marcusas Fosteris (50:39). Nuo šio momento atsispyrusi sostinės ekipa šoko ant geros bangos. Margiris Normantas kėlinį uždarė tritaškiu ir „Rytas“galutinai perėmė rungtynių iniciatyvą pasibaigus trims ketvirčiams – 63:50, o vėliau nesunkiai užsitikrino kelialapį į „Top 16“ kovas.

„Rytui“ daugiausia taškų pelnė: Marcusas Fosteris 19, Martynas Echodas 16,  Elvaras Fridrikssonas 12.

PAOK: Jalenas Riley 21, Yannickas Franke 8, Christos Saloustros 7.

"Mūsų tikslas – atkrintamosios varžybos. Pernai nepavyko, šiemet norėtume sėkmingesnio sezono tarptautiniame fronte. Kad ir kaip būtų, jeigu mes liksime už to borto, tikrai nebūsime tuo patenkinti", - apie ekipos užduotis "Top 16" etape kalbėjo G. Žibėnas.