Skolų slegiamas „Neptūnas“ nepalūžta: klaipėdiečiai sieks patriukšmauti lygoje | kl.lt

SKOLŲ SLEGIAMAS „NEPTŪNAS“ NEPALŪŽTA: KLAIPĖDIEČIAI SIEKS PATRIUKŠMAUTI LYGOJE

  • 0

Klaipėdos "Neptūnas", išsaugojęs branduolį, pasistiprinęs keliais naujokais, pradeda pasirengimą naujajam sezonui. Nepaisant klubą slegiančių skolų, klaipėdiečiai į ateitį žvelgia optimistiškai.

Beveik milijoną eurų siekiančios skolos kelia nerimą "Neptūno" vadovams, tačiau startuoti naujajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone tai nesutrukdys. Maža to, klaipėdiečiai sieks patriukšmauti lygoje ir taikysis į pajėgiausių komandų ketvertą.

"Su komanda, kurią surinkome šią vasarą, mūsų siekis yra patekti į pirmąjį ketvertą Lietuvos krepšinio lygoje ir, žinoma, vėl rungtyniauti Europoje", – apie artėjančio sezono tikslus prabilo klubo sporto direktorius Dainius Vaitelis.

Apie komplektacijos darbus, skolų naštą ir savivaldybės paramą tinklalapiui bcneptunas.lt papasakojo D.Vaitelis.

– Kaip pavyko komplektacijos darbai šią vasarą?

– Šiuo metu komandoje – dešimt žaidėjų, su kuriais sportuoja keli dublerių komandos atstovai. Deramės dėl legionieriaus įsigijimo, kuris žaistų tiek pirmoje, tiek antroje pozicijose. Nuo savaitės pradžios vyksta fizinis pasirengimas, žaidėjų testavimai. Esame sutarę su keliomis komandomis žaisti draugiškas rungtynes.

Kalbant apie komandos sudėtį, džiaugiamės, kad pavyko išsaugoti komandos branduolį ir pasistiprinti keliais pajėgiais krepšininkais. Esame patenkinti, kad klube lieka Deividas Gailius, kuris turėjo pajėgių užsienio klubų pasiūlymų, smagu, kad dar sykį Klaipėdoje žais Edgaras Želionis, kuris padės su savo patirtimi ir gebėjimu žaisti dviejose pozicijose – sunkiojo krašto puolėjo ir centro. Labai geros sportinės formos atvyko Julius Jucikas.

– Kaip šią vasarą klubui sekėsi derybos su naujais ir esamais rėmėjais?

– Kad ir kaip sudėtinga būtų ieškant remėjų, vis dėlto siekiamybė buvo turėti konkurencingesnę ir pajėgesnę komandą nei praeitą sezoną. Nors šiais metais formuojame didesnį biudžetą žaidėjams, vis dėlto nereikia pamiršti, kad turime vykdyti skolinius įsipareigojimus. Siekiame ir norime bendradarbiauti su Klaipėdos verslu, kurį kviečiame prisidėti prie "Neptūno" krepšinio klubo rėmimo. Juolab kad šių metų birželio mėnesį Klaipėdos miesto tarybos posėdyje buvo patvirtinta nauja tvarka dėl nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos, remiant Klaipėdos miesto aukšto meistriškumo komandas. Tai puiki priemonė, per kurią verslas gali paremti krepšinį.

– Kokia šiuo metu yra "Neptūno" skola?

– Nuo 2018 m., kai į komandą atėjo nauji dalininkai, klubo skolas pavyko sumažinti nuo 1,5 mln. iki dabar esančių 860 tūkst. eurų. Praeitą sezoną norėjome užbaigti su 700 tūkst. eurų skolų našta, tačiau dėl  pandemijos ir pritaikytų ribojimų krepšinio rungtynių metu žaidėme be žiūrovų. Negalėjome pardavinėti nei bilietų, nei abonementų. Ir dar viena priežastis, kodėl šiandien turime tokią skolą, – rėmėjai. Kai kurie verslai, paveikti pasaulinės pandemijos, nebegalėjo įvykdyti savo pažadų arba išvis atsisakė rėmimo.

– Kiek svarbi "Nemuno" klubui savivaldybės parama?

– Esame be galo dėkingi Klaipėdos miesto savivaldybei, miesto vadovams, kurie mus palaiko. Faktas, kad be savivaldybės paramos klubas visiškai negalėtų gyvuoti. Uostamiesčio valdžia, skirdama paramą "Neptūnui", padeda ne tik pagrindinei komandai, bet ir dubleriams, ir moterims.

– Žiniasklaidoje buvo pasirodę komentarų, kad komandos dalininkų atstovas Sigitas Ambrazevičius ir kiti dalininkai neprisideda prie klubo finansavimo. Ar tai tiesa?

– Tas krepšinio mechanizmas yra labai sudėtingas procesas, reikalaujantis daug pastangų, kad veiktų be priekaištų. Jeigu ne S.Ambrazevičiaus nuoširdus darbas, parama ir pagalba klubui, o mes kalbame apie finansinę pagalbą, tai šiandien "Neptūno" ir nebūtų. Sigito indėlis ir darbas, susijęs su šia komanda, skiriant didelį dėmesį, finansus, yra tikrai neišmatuojamas. Taip pat norime paneigti viešumoje sklandančias kalbas, kad klubo dalininkai visiškai neprisideda prie jo gerovės. Tai tikrų tikriausia neteisybė, nes "Neptūno" krepšinio klubo dalininkai kiekvienais metais skiria jam tikras pinigų sumas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS