Spurtas pabaigoje priartino prie bronzos | kl.lt

SPURTAS PABAIGOJE PRIARTINO PRIE BRONZOS

16:0 laimėta atkarpa ketvirtajame kėlinyje nutiesė kelius į pergalę Kauno „Aistėms-LSMU“  Huawei Moterų lygos“ bronziniame finale. Ant prarajos krašto buvusių kauniečių pastangas vainikavo Karolinos Kazočiūnaitės tritaškis likus 6 sekundėms.

„Pradžioje neįmetėme laisvų metimų, o pabaigoje pakrito“, - atsiduso Rokas Kondratavičius. Jo auklėtinės treneriui išdegino nemažai nervų, kol galiausiai perlaužė rungtynių eigą.

Iki mačo pabaigos likus pusaštuntos minutės „Šiauliai“ pirmavo 58:48, tačiau „Aistės-LSMU“ spurtavo. Gabija Šegždaitė, Martyna Petrėnaitė ir Karolina Kazočiūnaitė pataikė po tritaškį, Deimantė Žukaitė pridėjo dvitaškį ir likus 5 minutėms šeimininkės išsiveržė į priekį 59:58.

Tuomet M. Petrėnaitė smeigė dar vieną tritaškį, D. Žukaitė pataikė baudų metimus, o kauniečių spurtas buvo pratęstas iki 16:0 (64:58).

Visgi Savannah Plentovich pataikė du dvitaškius, Goda Kuzminskytė pridėjo du taškus ir likus pusantros minutės rezultatas tapo lygus (64:64). Likus 43 sekundėms K. Kazočiūnaitė įmetė vieną baudos metimą, tačiau likus 21 sekundei Davida Dale atliko reidą po krepšiu, įmetė dvitaškį ir persvėrė rezultatą „Šiaulių“ naudai (66:65).

Likus 6 sek. laisva likusi K. Kazočiūnaitė smeigė tritaškį ir kaunietėms suteikė dviejų taškų persvarą (68:66). Lemiamoje atakoje S. Plentovich metimas iš vidutinio nuotolio tikslo nepasiekė ir pergalę šventė „Aistės-LSMU“.

„Dvi mūsų bėdos – greitos šiauliečių atakos ir jų puolime atkovoti kamuoliai, po kurių mus baudė. Jei norime laimėti seriją, privalome tai išspręsti“, - sakė R.Kondratavičius.

„Aistėms-LSMU“ daugiausiai taškų pelnė: Deimantė Žukaitė 20 (6/10 dvit., 2/3 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 8 kld.), Martyna Petrėnaitė 16 (3/9 trit., 5/8 baud., 6 atk. kam., 4 kld.), Karolina Kazočiūnaitė 13 (2/6 trit., 9 atk. kam., 3 blok.), Gabija Šegždaitė 10 (3/6 trit., 9 atk. kam.).

„Šiauliai“: Davida Dale 20 (8/13 dvit., 6 rez. perd., 4 per. kam.), Savannah Plentovich 19 (7/9 dvit., 1/6 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Urtė Bukauskaitė 13 (3/6 trit., 7 atk. kam.).

Serijoje iki trijų pergalių „Aistės-LSMU“ išsiveržė į priekį 2-1. Ketvirtasis mačas sekmadienį vyks Šiauliuose.