Staigmena Jutoje: J. Valančiūnas su „Grizzlies“ serijoje išsiveržė į priekį | kl.lt

STAIGMENA JUTOJE: J. VALANČIŪNAS SU „GRIZZLIES“ SERIJOJE IŠSIVERŽĖ Į PRIEKĮ

• 0

Dillonas Brooksas surinko 31 tašką ir pataikė svarbiausią rungtynių metimą, Jonas Valančiūnas įsirašė dvigubą dublį, o jų vedama Memfio „Grizzlies“ NBA Vakarų konferencijos atkrintamųjų starte užfiksavo staigmeną.

Aštuntoje vietoje Vakarų konferencijoje likusi „Grizzlies“ svečiuose 112:109 (17:24, 32:19, 34:31, 29:35) įveikė geriausią reguliariojo sezono komandą Jutos „Jazz“.

Serijoje iki keturių pergalių Memfio klubas išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis mačas vyks ketvirtadienį 5 val. ryte.

J. Valančiūnas per 39 minutes pelnė 15 taškų (7/14 dvit., 1/2 baudų), atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, dusyk suklydo ir penkis kartus prasižengė.

Jo tiesioginis oponentas Rudy Gobertas surinko 11 taškų ir 15 sugriebtų kamuolių, o iki mačo pabaigos likus 4 minutėms užsidirbo šeštąją pražangą.

„Keliuose momentuose buvome išsiblaškę, – apie gynybą sakė R. Gobertas. – Kiekvieną kartą pelnius taškus jie imdavo kalbėti, o mes žinome, kad jiems patinka taip žaisti. Negalime leisti, kad mus tai paveiktų.“

„Jazz“ šeštoje atkrintamųjų serijoje paeiliui pralaimėjo pirmąsias rungtynes. Tai yra ilgiausia tokia serija klubo istorijoje.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes „Grizzlies“ turėjo rekordinę 17 taškų persvarą (94:77), o dar po dviejų minučių pranašumas siekė 15 taškų (97:82).

Visgi tuomet „Jazz“ spurtavo 19:9 ir likus dviem minutėms priartėjo iki 5 taškų (101:106). Likus pusantros minutės Derrickas Favorsas pelnė dvitaškį su pražanga ir deficitas sumažėjo iki 4 taškų (104:108).

Likus 46 sekundėms „Grizzlies“ patempė Ja Morantas (110:104), bet Bojanas Bogdanovičius sumetė tris baudas ir likus 32 sekundėms ekipas skyrė trys taškai (107:110).

Likus 6,4 sek. B. Bogdanovičius dar kartą stojo mesti baudas, pataikė abu šūvius ir „Jazz“ priartėjo iki 1 taško – 109:110.

Visgi „Grizzlies“ ištempė D. Brooksas. Jis likus 4,3 sek. pataikė dvitaškį ir „Grizzlies“ suteikė 3 taškų persvarą (112:109).

Po minutės pertraukėlės B. Bogdanovičius netaikliai atakavo iš toli ir pergalę šventė „Grizzlies“.

Memfio ekipos gretose labiausiai išsiskyrė D. Brooksas, kurio sąskaitoje per 36 minutes buvo 31 taškas (11/21 dvit., 2/5 trit., 3/6 baudų), 7 atkovoti kamuoliai ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

D. Brooksas jau po trijų kėlinių buvo pelnęs 29 taškus ir užfiksavęs „Grizzlies“ rekordą. Jis tapo daugiausiai taškų debiutinėse atkrintamųjų rungtynėse įmetusiu krepšininku „Grizzlies“ istorijoje.

Prieš tai šis rekordas priklausė Marcui Gasoliui (24 taškai).

„Jis yra mūsų dvasinis lyderis, – apie D. Brooksą teigė „Grizzlies“ treneris Tayloras Jenkinsas. – Jo intensyvumas persiduoda visai komandai.“

„Jis duoda labai daug energijos, – pagyras D. Brooksui pratęsė J. Morantas. – Vos grįžus į rūbinę jis vėl yra aktyvus ir garsus, taip pat mumis rūpinasi aikštėje. Manau, kad komandoje visi iš jo gauna daug energijos vien žiūrint į tai, koks jis aikštėje yra aktyvus.“

„Grizzlies“ puolėjas Kyle'as Andersonas perėmė šešis kamuolius ir užfiksavo „Grizzlies“ atkrintamųjų rekordą.

„Jazz“ komandai B. Bogdanovičius per 33 minutes pelnė 29 taškus (4/5 dvit., 4/11 trit., 9/9 baudų), atkovojo 5 kamuolius. Kroatas ketvirtajame kėlinyje surinko 20 taškų.

Antrajame kėlinyje „Jazz“ užtikrintai valdė situaciją ir turėjo 14 taškų pranašumą (36:22), bet tuomet „Grizzlies“ spurtavo 17:2 ir išsiveržė į priekį 39:38.

J. Morantas ketvirtajame kėlinyje pelnė 10 iš 26 savo taškų.

„Jazz“ vis dar vertėsi be savo vedlio Donovano Mitchello. Ekipa pataikė tik 12 tritaškių iš 47 (26 proc.).

„Jazz“: Bojanas Bogdanovičius 29 (4/5 dvit., 4/11 trit., 9/9 baud., 5 atk. kam., 4 kld.), Mike'as Conley 22 (7/7 baud., 6 atk. kam., 11 rez. perd., 2 blok.), Jordanas Clarksonas 14 (5/8 dvit., 0/8 trit., 2 blok., 4 kld.), Derrickas Favorsas 12 (4/5 dvit., 11 atk. kam., 4 blok.), Joe Inglesas (3/7 trit.) ir Rudy Gobertas (4/4 dvit., 15 atk. kam., 3 blok.) po 11.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 31 (11/21 dvit., 2/5 trit., 7 atk. kam., 2 blok.), Ja Morantas 26 (11/20 dvit., 4 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 15 (7/14 dvit., 13 atk. kam.), Kyle'as Andersonas 14 (4/8 dvit., 6 per. kam.).