Studentų krepšinis: bus naujų varžybų | kl.lt

STUDENTŲ KREPŠINIS: BUS NAUJŲ VARŽYBŲ

• 0

Lietuvos studentų krepšinio lygai (LSKL) dar mažiausiai dvejus metus vadovaus klaipėdietis Rimantas Cibauskas.

57-erių metų verslininkas nuotoliniu būdu surengtoje LSKL konferencijoje vienbalsiai išrinktas šios organizacijos prezidentu aštuntai kadencijai.

LSKL – vienintelė iš Lietuvos krepšinio lygų, šį sezoną spėjusių pabaigti savo čempionatą: vaikinų komandų finalo varžybos įvyko vos kelios dienos prieš paskelbiant karantiną.

Aukso medalius iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai, sidabro – Klaipėdos universiteto (KU) atstovai, bronzos – Lietuvos sporto universiteto (LSU) ekipa. Mažąją taurę laimėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rinktinė.

"Ketinome suorganizuoti merginų taurės varžybas, krepšinio trijulių čempionatą. Dėl karantino šiuos planus atidėjome, tikimės juos realizuoti per ateinantį sezoną", – sakė R.Cibauskas.

Universitetai suinteresuoti turėti stiprias krepšinio komandas, todėl stengiasi sudaryti jaunimui palankias sąlygas sportuoti.

LSKL prezidentas pasiūlė skirti didesnį dėmesį vis populiarėjančiam elektroniniam sportui.

"Galėtume surengti mūsų lygos e.sporto čempionatą. Manau, kad šalies aukštosios mokyklos tam turi palankias sąlygas", – teigė R.Cibauskas.

Jis pabrėžė, kad LSKL skatina jaunus žmones rinktis mokslus ir žaisti krepšinį Lietuvoje.

"Nuo 2008-ųjų pažangiausieji studentai krepšininkai – mergina ir vaikinas – kasmet per kiekvieną semestrą apdovanojami stipendijomis, jas jau gavo dešimtys jaunuolių. Taip pat džiugu, kad universitetai suinteresuoti turėti stiprias krepšinio komandas, todėl stengiasi sudaryti jaunimui palankias sąlygas sportuoti. Būtent dėl krepšinio mes pristabdėme jaunimo emigraciją", – tvirtino R.Cibauskas.

Nuo 2007-ųjų Lietuvos studentų vaikinų krepšinio rinktinė dukart tapo universiados čempione, o 2011 m. Kinijoje iškovojo bronzos medalius. VDU krepšininkai – daugkartiniai Europos universitetų čempionatų nugalėtojai. LSU merginos triumfavo krepšinio trijulių Europos ir pasaulio čempionatuose.