„Sūduva“ turnyre Druskininkuose – antra, „Kibirkštis“ – ketvirta | kl.lt

„SŪDUVA“ TURNYRE DRUSKININKUOSE – ANTRA, „KIBIRKŠTIS“ – KETVIRTA

Druskininkų sporto centre keturias dienas vykusiame pirmajame tarptautiniame Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės moterų krepšinio turnyre Marijampolės „Sūduva“ užėmė antrą, o Vilniaus „Kibirkštis“ – ketvirtą vietas.

Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) surengtose varžybose dalyvavo aštuonios komandos iš Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos.

BWBL čempionė, Lietuvos krepšinio federacijos taurės laimėtoja ir šalies vicečempionė „Sūduva“ sekmadienį finale 44:66 (9:23, 10:22, 14:14, 11:7) pralaimėjo galingai Maskvos „Dinamo-1“ (Rusija) komandai.

Rimvydo Samulėno ir Elos Bajorūnienės treniruojama „Sūduva“ po pirmojo kėlinio atsiliko 9:23, o 18-ąją minutę skirtumas išaugo net iki 32 taškų (13:45). Po trijų kėlinių maskvietės pirmavo 59:33. Marijampolietės kovą dėl kamuolių po krepšiais pralaimėjo 33-47.

„Sūduvai“ Greta Tamašauskaitė ir Laura Svarytė (4 rez. perd.) pelnė po 8, Neringa Skadaitė – 7, o Ieva Kazlauskaitė ir Sandra Baliutavičiūtė (6 atk. kam.) – po 6 taškus.

Maskvos komandoje rezultatyviausia buvo australė Katie Ebzery. Ji surinko 18 taškų. Alex Bunton pelnė 10, Varvara Psariova (11 atk. kam.) ir Anastasija Pasynkova – po 9, Olga Vorobjova – 8, o Ksenija Tichonenko (12 atk. kam.) – 7 taškus.

Rungtynėse dėl trečios vietos Lietuvos čempionato bronzos medalininkė „Kibirkštis“ 61:70 (18:18, 19:16, 11:19, 13:17) pralaimėjo Maskvos „Dinamo-2“ (Rusija) krepšininkėms.

13-ąją minutę trenerės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės vadovaujamos vilnietės pirmavo 28:20, o po dviejų kėlinių – 37:34. 27-ąją min. maskvietės išsiveržė į priekį 45:44, o po trijų kėlinių pirmavo 53:48. 36-ąją minutę Gabija Meškonytė taikliu dvitaškiu metimu išlygino rezultatą 61:61, tačiau per likusį laiką „Kibirkšties“ žaidėjos taškų nebepelnė, o varžovės pridėjo devynis.

Vilniaus komandai 12 taškų pelnė Daugilė Šarauskaitė (11 atk. kam.), 9 – Gabija Meškonytė, 8 – Vita Kuktienė, 7 – Justina Kraujūnaitė.

Maskvos komandoje rezultatyviausia buvo Elija Oleinikova. Ji surinko 19 taškų. Viktorija Solovjova (11 atk. kam.) pridėjo 11, o Sonia Pašigoriova – 10 taškų.

Rungtynėse dėl penktos vietos Algirdo Paulausko treniruojama Torunės „Energa“ (Lenkija) 64:35 (14:6, 19:14, 13:10, 18:5) įveikė Ukrainos čempionę Odesos „Interchim“ komandą.

Kovoje dėl septintos vietos  BWBL ir Baltarusijos vicečempionės „Cmoki-Minsk“ krepšininkės 58:45 (15:12, 11:11, 14:11, 18:11) įveikė Baltarusijos čempionato bronzos laimėtoją Gardino „Olimpia“.

Naudingiausia turnyro žaidėja išrinkta Olga Vorobjova („Dinamo-1“). Į geriausių žaidėjų penketą taip pat pateko Laura Svarytė („Sūduva“), Daugilė Šarauskaitė („Kibirkštis“), Alex Bunton („Dinamo-1“) ir Julie McBride („Energa“).

Nugalėtojoms taurę įteikė Jūratė Daktaraitė ir Angelė Rupšienė. J. Daktaraitė – pirmoji lietuvė, tapusi pasaulio krepšinio čempione (1959 m.). Ji iškovojo ir du Europos pirmenybių aukso medalius (1960 ir 1962 m.). A. Rupšienė (Jankūnaitė) – dukart olimpinė (1976 ir 1980 m.), dukart pasaulio (1971 ir 1975 m.) ir triskart Europos (1972, 1976 ir 1978 m.) krepšinio čempionė.