Tarp čempionų - ir garsios krepšinio pavardės | kl.lt

TARP ČEMPIONŲ - IR GARSIOS KREPŠINIO PAVARDĖS

Eurolygos čempionas Kęstutis Šeštokas, legendinis Lietuvos krepšinio lygos rekordininkas Rolandas Matulis, LKL krepšinio ne vienerius metus ragavę Rolandas Skaisgirys ir Rolandas Urkis tapo stipriausia Kauno veteranų (per 45 metus) komanda.

Kauno krepšinio mėgėjų lygos (KKML) vyriausios amžiaus grupės (per 45 metai) finale jų atstovaujama „Notomo“ ekipa 75:68 pranoko „Grifono“ komandą ir tapo čempione. Atkakliai vykusiame mače nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis minutėmis. Ilgą laiką pirmavusiam „Grifono“ kolektyvui koją pakišo lyderio – Nerijaus Varnelio netektis. Tiesa, jau trečią minutę traumą patyrusį aukštaūgį deramai pavadavo kiti komandos nariai. Giedrius Pečiulionis – buvęs taikliausias LKL tritaškininkas pelnė net 28 taškus, buvęs Vilniaus „Sakalų“ puolėjas Erikas Kučiauskas pridūrė 15 taškų, Gintautas Eirošius – 13, tačiau to pakako tik trims kėliniams. Ketvirtajame „Notomas“ sugebėjo rezultatą persverti ir nutolti kiek saugesniu atstumu.

N.Varnelis, spėjęs sudalyvauti vos keletoje atakų, susižeidė koją. Puolėjo indėlio itin pritrūko, nes jis lygoje pirmauja net trijose kategorijose – naudingumo, rezultatyvumo bei atkovotų kamuolių. Varžovų gretose labiausiai pasižymėjo R.Urkis, tapęs naudingiausiu finalo žaidėju. Vidurio puolėjas pelnė 15 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. Kitas aukštaūgis R.Matulis pelnė 18 taškų, R.Skaisgirys įmetė 15 taškų, K.Šeštokas – 10.

Įdomu, kad nuo 2015 metų „Notomui“ pirmą sykį pavyko iškovoti auksą, nes prieš tai jie pralaimėjo net keturiuose finaluose.

Šiemet bronzos medaliai atiteko „Patvanka“ kolektyvui, mažajame finale 50:46 pranokusiam KSK „Ledi“ krepšininkus. Įdomu, jog šiame mače „Patvaka“ startavo itin galingai, per pirmąjį kėlinį varžovams leisdama įmesti tik 4 taškus. Vis dėlto pamažu KSK „Ledi“ atsitiesė ir paskutinį ketvirtį jau „Patvanką“ užspaudė gynybos gniaužtuose, taip pat praleisdama vos 4 taškus. Šioje dvikovoje nugalėtojams Arūnas Šeferis įmetė 20 taškų.

Be minėtų pasiekimų, lyga apibendrino ir kitų šios amžiaus grupės statistikos kategorijų rezultatus. Jų nugalėtojais tapo: rezultatyvūs perdavimai – Nerijus Paulauskas („Grifonas“), perimti kamuoliai – Giedrius Pečiulionis („Grifonas“) , blokuoti metimai – Saulius Binevičius (KSK „Ledi“), išprovokuotos pražangos – Kęstutis Šeštokas („Notomas“), baudų taiklumas – Ramūnas Juška („Patvanka“), dvitaškių taiklumas – Vaidas Nemeikša („Grifonas“), tritaškių taiklumas – Ričardas Macelis (KSK „Ledi“).