Tel Avive – pirmoji 18-mečių rinktinės pergalė FIBA Iššūkio turnyre | kl.lt

TEL AVIVE – PIRMOJI 18-MEČIŲ RINKTINĖS PERGALĖ FIBA IŠŠŪKIO TURNYRE

• 0

Lietuvos jaunių (iki 18 m.) rinktinė (1-1) FIBA Iššūkio turnyre Izraelyje iškovojo pirmąją pergalę. Žydrūno Urbono auklėtiniai Tel Avive 85:69 (16:20, 21:18, 28:17, 20:14) pranoko Graikijos (1-1) krepšininkus.

Lietuviai iniciatyvą perėmė trečiajame kėlinyje. Ugnius Jaruševičius pelnė taškus iš po krepšio, Kasparas Sideravičius realizavo baudas, o Dominykas Butka ketvirtį užbaigė dar vienu tiksliu metimu ir Lietuva ketvirtąjį kėlinį pasitiko turėdami dviženklę persvarą – 65:55.

Ketvirtojo kėlinio viduryje graikai sumažino atsilikimą iki vienženklio, bet Emilis Butkus atsakė dvitaškiu, o Mintautas Mockus atseikėjo tritaškį ir likus žaisti keturias minutes lietuviai pirmavo 13 taškų – 74:61.

Šios persvaros pakako iki pat susitikimo pabaigos. Artimiausiose rungtynėse lietuviai susitiks su Estija.

Geriausiai lietuvių gretose pasirodęs Gytis Valickas per 13 minučių surinko 16 taškų (2/2 dvit., 4/6 trit.), 4 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 20 naudingumo balų.

Jaruševičius prie pergalės pridėjo 18 taškų (4/12 dvit., 10/10 baud.), 9 sugriebtus kamuolius, 1 klaidą bei 18 naudingumo balų.

Graikijos jaunių rinktinė: Ioannis Mermigkis 19 (4/5 dvit.), Athanasios Bazinas 13 (4/9 dvit., 1/5 trit.), Nikolaos Tsolakis 12.

Lietuvos jaunių rinktinė: Ugnius Jaruševičius 18 (4/12 dvitt., 10/10 baud., 9 atk. kam.), Gytis Valickas 16 (13 min., 4/6 trit., 20 naud.), Dominykas Butka 11 (4/7 dvit.).