Traumuotus lyderius pakeitęs L. Lelevičius vedė „7bet-Lietkabelį“ į pergalę Telšiuose | kl.lt

TRAUMUOTUS LYDERIUS PAKEITĘS L. LELEVIČIUS VEDĖ „7BET-LIETKABELĮ“ Į PERGALĘ TELŠIUOSE

• 0

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) trečiąją pergalę paeiliui pasiekė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (7/3).

Nenado Čanako auklėtiniai Telšiuose 82:64 (24:9, 15:25, 20:13, 23:17) nugalėjo Mažeikių „M Basket-Delamode“ (3/7) komandą.

Mažeikiškiai rungtynes pradėjo strigdami puolime ir per pirmąjį kėlinį sukrapštė vos devynis taškus, leisdami svečiams atitrūkti 24:9. Vėliau šeimininkams pavyko atsakyti savo spurtu ir po keturių Giedriaus Staniulio taškų paeiliui priartėti iki 23:27.

Po Nikola Popovičiaus baudos metimo galingu dėjimu pasižymėjo Kay’us Bruhnke, dvitaškį su pražanga realizavo Donatas Sabeckis. Paskutinius taškus prieš ilgąją pertrauką tolimu metimu pelnė Martynas Gecevičius – 34:39.

Antrojoje mačo dalyje vėl geriau startavo „7bet-Lietkabelis“, Džiugo Slavinsko tritaškiu susigrąžinęs dviženklę persvarą (57:45). Ketvirtajame kėlinyje Martyno Varno tritaškis pavertė skirtumą triuškinančiu (67:49), tačiau mažeikiškiai dar kartą atsitiesė – 59:69.

Šeimininkus pristabdė K. Bruhnke trauma – vokietis nekontaktinėje situacijoje kryptelėjo koją ir šlubuodamas paliko aikštelę. „7bet-Lietkabelis“ solidesnę persvarą susigrąžino Vytenio Lipkevičiaus baudų metimais – 76:60. Šis spurtas rungtynėse tapo paskutiniu, nes mažeikiškiai dar vieno sugrįžimo nesurengė.

Ženkliai geriausią savo mačą šį sezoną sužaidė 20-metis Liutauras Lelevičius – 27 minutės, 10 taškų (2/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 6/6 baudų metimų), 7 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 3 išprovokuotos pražanga, viena paties nuobauda bei 20 naudingumo balų. Jis buvo efektyviausias Panevėžio komandoje.

Šeimininkai kovą dėl kamuolių pralaimėjo 30:41 bei stokojo sėkmės ties perimetru, tritaškius mesdami tik 21 procento taiklumu (5/24).

„7bet-Lietkabelis“ šiame susitikime neturėjo net trijų rezultatyviausių žaidėjų – dėl smulkių traumų iš šono rungtynes stebėjo Gediminas Orelikas, Paulius Valinskas ir Deividas Sirvydis, registruotas buvo, bet po traumos dar negrįžo Dovis Bičkauskis. Mažeikių klubas neturėjo tik sunkią traumą patyrusio Danielio Dolenco, kurį pakeitė „Betsafe-LKL“ solidžiai debiutavęs Deontae’us Hawkinsas.

Panevėžio klubas laimėjo trečiąjį mačą paeiliui ir įsitvirtino ketvirtojoje vietoje, Mažeikių komanda yra viena iš keturių tris pergales turinčių komandų, kurios stumdosi 7–10 pozicijose.

„7bet-Lietkabelis“ kitą sekmadienį lankysis „Šiaulių“ (1/8) teritorijoje, Mažeikiškiai vėl žais Telšiuose, šeštadienį namie priimdami „Gargždus“ (3/6).

„7bet-Lietkabelis“: Donatas Sabeckis (7 rez. perd., 3/10 tritaškių) ir Martynas Varnas (4/7 tritaškių) po 16, Nikola Popovičius 13 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Džiugas Slavinskas 11, Liutauras Lelevičius 10 (7 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd.).

„M Basket-Delamode“: Kay'us Bruhnke 18 (5 atk. kam.), Giedrius Staniulis 14 (6/7 dvitaškių), Deontae'us Hawkinsas 9, Chauncey Collinsas (2/8 metimų) ir Martynas Gecevičius po 6.