Tuščiais šoviniais šaudę Lietuvos krepšininkai išvargo pergalę Čekijoje | kl.lt

TUŠČIAIS ŠOVINIAIS ŠAUDĘ LIETUVOS KREPŠININKAI IŠVARGO PERGALĘ ČEKIJOJE

• 6

Prie rinktinės prisijungęs Mindaugas Kuzminskas buvo Lietuvos rinktinės (2-0) lyderis, o mūsiškiai pirmąjį FIBĄ langą užbaigė sudėtinga pergale

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 74:66 (19:23, 26:9, 9:18, 20:16) palaužė Čekijos rinktinę (0-2), kuri F grupėje ir toliau lieka be pergalių.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmajame kėlinyje po Jaromiro Bohačiko tolimo šūvio įgijo 7 taškų persvarą (21:14).

Visgi tuomet aukštesnę pavarą įjungę lietuviai, vedami 9 taškus surinkusio Kuzminskio, surengė įspūdingą spurtą 23:5 ir po Tomo Dimšos tritaškio antrojo kėlinio viduryje įgijo dviženklį pranašumą (37:26), kurį išlaikė iki pat ilgosios pertraukos (45:32).

Perlaužti rungtynių iškart po pertraukos Maksvyčio kariaunai nepavyko. Čekai surengė renesansą, per trečiąjį kėlinį paliko lietuvius su 9 taškais, patys atsakė 18, o po spurto 14:2 ir Lukašo Palyzos tolimo šūvio likus 8 minutėms iki rungtynių pabaigos rezultatas tapo lygus – 56:56.

Likus 45 sekundėms lietuviai turėjo trapų pranašumą (65:67), tačiau netrukus baudas sumetė Arnas Butkevičius ir svečiai nutolo per du metimus (69:65).

Čekai turėjo du šansus išlyginti reuzultatą, tačiau abu kartus suklydo, Butkevičius kitoje aikštės pusėje pridėjo dar du taškus (71:65), o pergalę tolimu metimu iš vidurio aikštės užtvirtino Kuzminskas (74:66).

„Labai sunkios rungtynės su daug kontakto, – po pergalės kalbėjo Maksvytis. – Labai gerai pažįstu čekų trenerį, esu prieš jį žaidęs. Komanda susižaidusi, seniai treniruojasi kartu. Rungtynes pradėjome šiek tiek prasčiau, vėliau pavyko perimti iniciatyvą.Trečiajame kėlinyje turėjome prieš jų zoninę gynybą, jie pradėjo kaitalioti gynybos sistemas. Mes šiek tiek strigome, šiek tiek blogai įžaidėme kamuolį. Prametėme gana daug neblogų metimų. Vienu momentu galėjome būti šiek tiek agresyvesni. Labai kliovėmės tolimais ir vidutiniais metimais. Džiaugiuosi, kad rungtynių pabaigoje susigynėme, perėmėme iniciatyvą ir pasiekėme pergalę.“

Lietuviai itin prastai metė tritaškius – tikslą pasiekė vos 6 mūsiškių tolimi metimai iš 23 (26 proc.).

Rezultatyviausiai žaidęs Kuzia per 21 minutę surinko 13 taškų (3/6 dvit., 2/2 trit., 1/2 baud.), 3 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus, 2 pražangas, klaidą, bloką ir 7 naudingumo balų.

„Visiškai amerikietiški kalneliai. Jie pradėjo geriau, po to mes geriau žaidėme, tada jie pradėjo žaisti labai fiziškai, sakyčiau, jog ant ribos, – po rungtynių dėstė Kuzminskas. – Pradžioje šiek tiek sutrikome. Jie keitė iš zoninės gynybos į asmeninę, galbūt dar nesame iki galo prie to prisitaikę. Treneris paėmė minutės pertraukėlę, kelis kartus pakalbėjome, ką daryti. Ačiū dievui, laimėjome. Labai faina čia laimėti, nes nebuvo lengva.“

32-ejų krepšininkas neslėpė džiaugsmo, kad atvykus nepatogiu maršrutu iš Rusijos pavyko su rinktine laimėti.

„Aš manau, kad ne tiek aš pats ėmiausi iniciatyvos, kiek treneris man suteikė laisvės, derinių. Džiugu, kad mano kelionė čia nenuėjo perniek. Visos komandos dėka laimėjome“, – pasakojo puolėjas.

Kuzminskui geriausiai talkino Martynas Echodas ir Eigirdas Žukauskas.

Echodas pridėjo dvigubą dublį – 12 taškų (4/5 dvit., 4/6 baud.), 11 atkovotų kamuolių ir 19 naudingumo balų.

Žukauskas pelnė 11 taškų (2/4 dvit., 2/4 trit., 1/1 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Čekų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo puikus Tomašo Kyzlinko pasirodymas. X faktoriumi tapęs gynėjas per 31 minutę surinko 21 tašką (6/8 dvit., 1/3 trit., 6/8 baud.), 4 atkovotus kamuolius, klaidą ir 18 naudingumo balų.

Antrojo kėlinio pradžioje Čekija neteko vieno savo lyderių Davido Jelineko, kuris mesdamas tritaškį nusileido ant Eigirdo Žukausko kojos ir pasisukęs čiurną raitėsi iš skausmo. Daugiau ant parketo jis nebepasirodė.

Čekija: Tomašas Kyzlinkas 21 (6/8 dvit., 6/8 baud.), Jaromiras Bohačik 13 (3/9 dvit., 2/4 trit., 2 blok.), Martinas Peterka 9 (5 atk. kam.).

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 13 (2/2 trit., 4 rez. perd.), Martynas Echodas 12 (4/5 dvit., 11 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 11 (2/4 trit., 8 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas ir Tomas Dimša (1/9 trit.) po 8.