„Žalgirio“ krepšininkai Belgrade nukovė „Crvena Zvezda“ komandą | kl.lt

„ŽALGIRIO“ KREPŠININKAI BELGRADE NUKOVĖ „CRVENA ZVEZDA“ KOMANDĄ

• 6

Paulius Jankūnas tapo visų laikų Eurolygos atkovotų kamuolių lyderiu, o Kauno „Žalgiris“ (6-13) sugrįžo į pergalių kelią ir nutraukė varžovų keturių laimėtų rungtynių seriją. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai trečiadienio vakarą Eurolygos mače išvykoje 76:70 (22:20, 16:18, 19:15, 19:17) nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ (9-10) ir taip pergale pradėjo stipriausios Senojo žemyno lygos dvigubą savaitę.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui Jankūnas sugriebė savo trečiąjį rungtynių kamuolį ir taip pasižymėjo Eurolygos istorijos metraščiuose – atkovojo 1783 kamuolį ir aplenkė Madrido „Real“ veteraną Felipe Reyesą (1782 atk. kam.).

Trečiojo kėlinio pabaigoje 4 taškų (57:53) pranašumą susikrovę žalgiriečiai lemiamą ketvirtį pradėjo Nigelo Hayeso tolimu metimu ir dvitaškiu bei deklaravo didžiausią iki tol 9 taškų persvarą – 62:53.

Vaizdas aikštelėje nesikeitė 5 minutes ir „Žalgiris“ vis išlaikė saugų atstumą nuo varžovų, kol Billy Baronas pataikė sudėtingą tolimą metimą bei sumažino kauniečių persvarą iki 5 taškų – 66:61.

Lukas Lekavičius atsakė dvitaškiu, Jamesas Gistas pataisė Lorenzo Browno metimą, o Jockas Landale’as pelnė dvitaškį su pražanga ir pridėjo baudos metimą, taip suteikdamas „Žalgiriui“ 8 taškų persvarą – 71:63.

Brownas pataikė dvitaškį, Lekavičius pridėjo dvi, o Gistas – vieną baudą ir „Žalgiris”, likus minutei ir 19 sekundžių, buvo priekyje 7 taškais – 73:66.

Per likusį laiką Brownas ir Charlesas Jenkinsas pridėjo po dvitaškį, o „Žalgirio“ pergalę įtvirtino dvi Thomaso Walkupo bei viena Edgaro Ulanovo bauda.

„Žalgirį“ į pergalę vedė 17 taškų (4/6 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud. met.) pelnęs Lekavičius. Gynėjas dar atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

„Crvena zvezda“: Lorenzo Brownas 14 (4/11 dvit., 2/6 trit., 6 rez. perd.), Jamesas Gistas, Billy Baronas ir Vladimiras Štimacas (7 atk. kam.) po 9.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17 (5/8 metimai, 22 naud. bal.), Zachas LeDay 10, Artūras Milaknis (3/5 trit.) ir Jockas Landale'as (9 atk. kam., 4 rez. perd.) po 9, Thomasas Walkupas ir KC Riversas po 8, Edgaras Ulanovas 7, Nigelas Hayesas 5, Martinas Gebenas 3. Paulius Jankūnas taškų nepelnė.