„Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo septintą kartą iš eilės | kl.lt

„ŽALGIRIS“ EUROLYGOJE PRALAIMĖJO SEPTINTĄ KARTĄ IŠ EILĖS

• 27

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje žaidė Eurolygos turnyro rungtynes su Valensijos „Basket“ krepšininkais. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai penktadienį pilnutėlėje namų arenoje 82:86 (21:19, 27:28, 9:17, 25:22) nusileido svečiams ir patyrė septintą iš eilės nesėkmę.

„Žalgiriui“ tai – ilgiausia pralaimėjimų serija Eurolygoje nuo 2014 metų pradžios, kai taip pat buvo pralaimėtos septynerios iš eilės rungtynės. Paskutinį kartą kauniečiai pergalę šventė lapkričio 1-ąją Stambule.

Vėl nepataikę patys (6/21 tritaškiai), žalgiriečiai stebėjo, kaip vienas po kito taiklūs varžovų tritaškiais skrodžia krepšį – Valensijos ekipa realizavo 13 tolimų metimų iš 28.

Ypač „Žalgirį“ baudė Louisas Labeyrie, pataikęs 4 tritaškius iš 5, nors iki tol per visą sezoną buvo realizavęs vos 1 iš 9.

Vis tik po ilgosios pertraukos žalgiriečiai krito į duobę. Labeyrie ir Samas Von Rossomas atseikėjo po tritaškį, o „Valencia“ laimėjo atkarpą 14:4 bei ketvirtąjį kėlinį pasitiko turėdama 7 taškų persvarą – 64:57.

Per pirmuosius du kėlinius 48 taškus sumetęs „Žalgiris“ trečiajame sukrapštė viso labo 9 ir ketvirtį pralaimėjo 9:17.

Lemiamas kėlinys taip pat prasidėjo nesėkmingai. Mike‘as Tobey bei Maurice‘as Ndoras pataikė po dvitaškį, Vanja Marinkovičius smeigė tritaškį su pražanga ir „Valencia“ persvara šoktelėjo iki 13 taškų – 72:59.

Vis tik žalgiriečiai atsitiesė. K.C. Riversas smeigė savo pirmąjį tritaškį Eurolygoje vilkint „Žalgirio“ markšinėlius, tarp varžovų prasibrovęs Ulanovas pataikė nelengvą metimą, o kauniečių spurtą 9:3 vainikavo LeDay dėjimas, po kurio šeimininkų deficitas sumenko iki 5 taškų (70:75).

Kartu su krepšininkais emocinę bangą pagavo ir visa „Žalgirio“ arena, tačiau iki mačo pabaigos likus 2 minutėms, Labeyrie smeigė savo ketvirtąjį tritaškį bei vėl suteikė apčiuopiamą persvarą svečiams (78:70).

Nepaisant to, „Žalgiris“ vėl atsitiesė. LeDay pataisė netaiklų metimą, Artūras Milaknis atliko puikų reidą krepšio link ir dar neprasidėjus paskutinei mačo minutei, kauniečiai deficitą nurėžė iki 4 taškų (74:78).

Kaip bebūtų, laiko pritrūkę žalgiriečiai atsitiesti nebesugebėjo ir finalinė sirena paskelbė „Valencia“ pergalę.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16 (4/5 dvit., 2/7 trit.), Thomasas Walkupas 15 (6/10 dvit.), Jockas Landale‘as 12 (4/4 dvit.), Zachas LeDay 10.

„Valencia“: Louisas Labeyrie 22 (5/6 dvit., 4/5 trit.), Quino Colomas 12 (3/5 trit.), Alberto Abalde, Aaronas Doornekampas ir Bojanas Dubljevičius po 8.