Repeticija prieš Eurolygą: „Žalgiris“ turėjo paplušėti su „Dzūkija“ | kl.lt

REPETICIJA PRIEŠ EUROLYGĄ: „ŽALGIRIS“ TURĖJO PAPLUŠĖTI SU "DZŪKIJA"

Patricio Garino beveik pusę metų gydėsi traumą, o antradienį tritaškiu prisidėjo prie Kauno „Žalgirio“ pergalės "Betsafe" – LKL čempionate. LKL čempionai 86:80 nukovė Alytaus "Dzūkijos" krepšininkus.

„Džiaugiamės dėl pergalės, bet pirmoje rungtynių dalyje prastai gynėmės. Sunkiai sekėsi sustabdyti varžovų prasiveržimus, o kai tai darėme, svečiai atmesdavo kamuolius ir nubaudė mus devyniais tritaškiais.Tiesa, antroje dalyje pagerinome gynybą ir atėmėme iš jų tolimus metimus", - dėstė Martinas Schilleris.

"Žalgirio" trenerio svarstymus dėl rezultato nusvėrė jo džiaugsmas dėl grįžusio P. Garino, ant parketo praleidusio 15 min. ir pelniusio 3 taškus.

„Patricio žaidimą vertinu gerai. Nejausdamas skausmo jis galėjo žaisti būtent tiek ir net neabejojo ar žengti į aikštę. Tai yra gerai, žinant, jog jis iš viso nežaidė pusantrų metų. Reikia nepamiršti, jog šios rungtynės vis dar yra argentiniečio reabilitacijos dalis", - sakė austras.

Rungtynės kauniečiams klostėsi permainingai. Keturiais taškais iš eilės susitikimą pradėjo Joffrey Lauvergne, tuomet septynis paeiliui surinko Marius Grigonis, o Paulius Jankūnas pridėjo dvitaškį – 13:7. Du dvitaškius pataikė Rokas Jokubaitis, du taškus su pražanga įvertė Augustine’as Rubitas, į rikiuotę grįžęs Patricio Garino smeigė tolimą metimą, o kėlinuką taikliu dviejų taškų vertės metimu užbaigė Lukas Lekavičius – 25:20.

Dar keturis taškus antrojo kėlinio pradžioje surinko R. Jokubaitis, po dvitaškį pridėjo Marekas Blaževičius ir Thomasas Walkupas, J. Lauvergne pasižymėjo keturiais taškais, tačiau varžovai įgijo pranašumą – 37:41. Du tolimus metimus paeiliui smeigė P. Jankūnas, o pirmą rungtynių pusę užbaigė taiklūs M. Grigonio ir Martino Gebeno dvitaškiai metimai – 47:49.

Po pertraukos dviem taškais prisidėjo T. Walkupas, J. Lauvergne užbaigė dar dvi atakas, po tris taškus surinko L. Lekavičius ir A. Rubitas, o M. Gebenas pasižymėjo penkiais – 64:65.

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo dzūkai, padidinę persvarą iki 5 taškų – 71:65. Neilgai trukus, rezultatas ir vėl tapo lygus, o Pauliaus Jankūno 5 taškai iš eilės į priekį išvedė Lietuvos čempionus – 77:72. Alytiškiams atstačius pusiausvyrą, kauniečiai pelnė 9 taškus be atsako ir nurūko nepavejamai. Jie triumfavo 86:80.

„Žalgiriui“ daugiausia taškų pelnė Paulius Jankūnas (4/5 trit., 6 atk. kam., 2 blok.) ir Joffrey Lauvergne'as (8/12 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 16, Marius Grigonis 11 (5 rez. perd.), Lukas Lekavičius (4 rez. perd.) ir Martinas Gebenas (4/5 dvit.) po 9, Rokas Jokubaitis 8 (4/6 dvit.).

„Dzūkijai“: Paulius Danisevičius 15 (5 rez. perd.), Simas Jasaitis 14 (3/6 trit.), Giedrius Staniulis 13 (12 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 10 (3/6 trit., 5 atk. kam.), Modestas Paulauskas 9 (2/4 trit.), Matas Jucikas 7.

"Žalgiris" su 20 pergalių ir 2 pralaimėjimais toliau lieka vienvaldžiu LKL lyderiu, o "Dzūkija" su 8 pergalių ir 16 pralaimėjimų lieka 7-ta.

Jau ketvirtadienį kauniečių laukia Eurolygos mūšis namuose su Tel Avivo "Maccabi".

• Repeticija prieš Eurolygą: „Žalgiris“ turėjo paplušėti su „Dzūkija“