Per pergalę nuo Tokijo: lietuviai peršoko lenkų barjerą | kl.lt

PER PERGALĘ NUO TOKIJO: LIETUVIAI PERŠOKO LENKŲ BARJERĄ

• 3

Lietuvos rinktinė nelengvai įsibėgėjo, tačiau pasiekė olimpinės atrankos turnyro finalą. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai po ilgosios pertraukos surakino Lenkijos puolimą ir laimėjo pusfinalį 88:69 (23:19, 23:26, 16:6, 26:18).

Atrankos finale sekmadienį 19.30 val. Lietuvos rinktinė bandys sutramdyti Luką Dončičių ir Slovėnijos rinktinę, pusfinalyje 98:70 sudorojusią Venesuelą.

Lietuviai galingai startavo pusfinalio rungtynėse, kurias ir vėl kartu pradėjo ir Domantas Sabonis, ir Jonas Valančiūnas, bei pirmavo 7:0, tačiau startinio jaudulio greitai atsikratę lenkai su jaunuoju aukštaūgiu Aleksandru Balcerowskiu priešakyje greitai prisivijo lietuvius ir po pirmojo kėlinio atsiliko tik 19:23.

Antrajame ketvirtyje iš A.Balcerowskio estafetę perėmė 9 taškus iš eilės pelnęs natūralizuotas Lenkijos rinktinės amerikietis AJ Slaughteris, o lenkai veržėsi į priekį ir kelis sykius turėjo 3 taškų pranašumą. Lietuviams persvarą pavyko susigrąžinti tik paskutinėmis sekundėmis, o įpusėjus mačui šeimininkai priekyje buvo tik minimaliai – 46:45.

Situacija kardinaliai pasikeitė po ilgosios pertraukos. Lenkai net penkias su puse minutės nepelnė taškų, iš viso per ketvirtį įmetė tik 6, o Lietuvos rinktinė pamažu ėmė krautis pranašumą ir prieš paskutines 10 rungtynių minučių jau pirmavo 62:51.

Ketvirtajame kėlinyje lenkai dar buvo priartėję iki 7 taškų, bet Jonas Valančiūnas pelnė keturis taškus iš eilės, jį pakeitęs Domantas Sabonis taip pat pridėjo savo indėlį ir lietuviai užgesino kaimynų olimpines viltis, susikrovę 16 taškų persvarą.

Aukštesnę pavarą gynyboje pajungę lietuviai per antrąją rungtynių pusę praleido tik 24 taškus. 15 taškų per pirmąją mačo dalį pelnęs lenkų lyderis AJ Slaughteris buvo apribotas iki 4 taškų trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose.

Lietuvos rinktinės gretose galingiausiai žaidė NBA bokštai – Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas. Jie atitinkamai pelnė 17 ir 15 taškų, atkovojo po 8 kamuolius ir surinko po 20 naudingumo balų.

Lietuvos rinktinė siekia žaisti jau aštuntose olimpinėse žaidynėse, o Slovėnija ten patekti bandys pirmą sykį šalies krepšinio istorijoje.

Žingsnis atrankos finalo link: Lietuva – Lenkija

Lietuvos krepšinio federacijos nuotr.

Lietuva: Domantas Sabonis 17 (7/10 dvit., 8 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 15 (7/8 dvit., 8 atk. kam.), Mantas Kalnietis 14, Rokas Jokubaitis 13, Marius Grigonis 10, Arnas Butkevičius 9, Eimantas Bendžius 8, Lukas Lekavičius 2. Rokas Giedraitis, Gytis Masiulis ir Tomas Dimša taškų nepelnė. Mindaugas Kuzminskas nežaidė.

Lenkija: AJ Slaughteris 19 (7/17 metimai), Aleksandras Balcerowskis, Jakubas Garbaczas ir Mateuszas Ponitka po 10.

• Per pergalę nuo Tokijo: lietuviai peršoko lenkų barjerą