Lietuvos grožio meistrai skina pergales Europoje | kl.lt

LIETUVOS GROŽIO MEISTRAI SKINA PERGALES EUROPOJE

  • 0

Tarptautinė kirpėjų organizacija OMC, vienijanti daugiau nei 65 pasaulio šalis, kartu su Prancūzijos parodų centru „Porte de Versailles“ dar kartą sukvietė tūkstančius lankytojų į nuostabią grožio šventę – „OMC Europos čempionatą 2015“. Čempionatas truko dvi dienas, vyko daugybė įvairių rungčių, kuriose varžėsi grožio specialistai iš daugelio pasaulio šalių, tarp kurių garsiai nuskambėjo ir Lietuvos vardas.

Šiemet „Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija“ (KIGSA) į Paryžių išsiuntė mažą, tačiau stiprią  Lietuvos nacionalinę komandą, kurią sudarė 9 nariai, atstovaujantys įvairioms grožio rungčių kategorijoms : moterų kategorijos kirpėjų rungtyse, vyrų kategorijos pilno įvaizdžio kūrimo rungtyje, vizažo bei nagų sektorių rungtyse.

Podiumo ir nuotakos makiažo rungtims atstovavo dvi jaunos, bet savo profesionalumą pademonstravusios vizažo specialistės. Viena iš jų – kaunietė Irma Baltrušaitienė - dirbanti ne tik grožio salone, bet ir dėstytojaujanti „Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centre". Ši meistrė nuotakos makiažo rungtyje buvo įvertinta aukščiausiais komisijos balais – pelnė čempionės titulą ir buvo apdovanota aukso medaliu. Taip pat didžiulio susidomėjimo sulaukė ir vilnietės Evelinos Borisniovos podiumo makiažas, sukurtas modeliui Karolinai Toleikytei, pasipuošusiai nuostabia akį rėžiančia autorine suknele, padarė neišdildomą įspūdį komisijai – vizažistė buvo apdovanota sidabro medaliu. Verta paminėti, šios vizažo specialistės čempionatui ruošėsi itin atsakingai, jas konsultavo  užsienio trenerės bei mūsų šalies vizažo srities profesionalė Birutė Pajedienė, kuri čempionato metu apsigynė teisėjos atestaciją ir gavo vardinę teisėjos kortelę, suteikiančią galimybę teisėjauti visuose Europos bei Pasaulio čempionatuose, kuriuos organizuoja OMC.

Taip pat galime pasidžiaugti, jog novatoriškas, kreatyvus kirpėjo kauniečio Simono Žilinsko darbas vyriško pilno įvaizdžio kūrimo rungtyje („Full fashion“), pateko į stipriausiųjų dalyvių dešimtuką. Modelio kostiumas, aksesuarai pritraukė ne tik čempionato dalyvių, bet ir komisijos dėmesį.Ši nominacija siejama su ateities mada – vyriškų plaukų kirpimu, šukavimu, dažymu, bendro įvaizdžio kūrimu. Šiai rungčiai pasiruošti padėjo atestuota OMC vyriškų darbų grupės teisėja - kaunietė Irena Žinevičienė, turinti didelę profesinę.

Kirpėjų rungtims šiemet atstovavo dvi lietuvių meistrės. Vestuvinės šukuosenos kategorijoje dalyvavo vilnietė Žilvija Matukonytė, kuri net keletą mėnesių treniravosi čempionatui pas ,,KIGSA“ asociacijos narį, „Pasaulio čempionato 2014– Frankfurte bronzos medalio nugalėtoją – Robertą Sakalauską. Dar viena dalyvė – kaunietė Daiva Kupstienė – savo fantaziją pavertė tikru meno šedevru. Fantazinės šukuosenos kategorijoje meistrė pristatė unikalų fantastinį įvaizdį – originalios tekstūros šukuoseną, bei prie jos derantį auksinį kostiumą. Lietuvei pavyko patekti į stipriausiųjų darbų dešimtuką ir būti visai šalia prizinės vietos.

Mot5rų kategorijos atestuota OMC teisėja Daiva Jankauskaitė teisėjavusi „Fantazinės šukuosenos" ture dirbo su devynių šalių teisėjais ir prisipažino, kad darbas buvo išties labai atsakingas, kadangi yra daug dalyvių bei įvairių darbų, tad išrinkti patį geriausią labai sudėtinga.

Šiemet Europos čempionate nagų sektoriaus rungtyse tarptautinės komisijos vertinimui buvo pristatyti keturių lietuvių darbai, kuriuos merginos kūrė ne vieną mėnesį. Nagų dailės rungtyje, atliekant specialią piešimo techniką, prizinę penktąją vietą iškovojo jauna, tačiau labai talentinga specialistė – Aurelija Amboltaitė. Pasiruošti nagų sektoriaus rungtims padėjo kaunietė profesionalė Egidija Kilienė – atestuota OMC nagų sektoriaus teisėja.

Ilgos ir sunkios porą mėnesių diena iš dienos vykusios treniruotės bei kruopštus ir atsakingas darbas besiruošiant šiam čempionatui – tikrai nenuėjo veltui. Lietuvos grožio specialistai dar kartą įrodė, kad yra be galo konkurencingi, profesionalūs, nuolat tobulėjantys ir vis labiau tarptautiniu mąstu garsinantys savo profesiją bei gimtąją šalį. Kartu su nacionaline Lietuvos delegacija vyko gausi palaikymo komanda, su ,,KIGSA“ asociacijos prezidente Jolanta Mačiuliene priešakyje, kuri tiki, jog netrukus Lietuvos kirpėjai bei grožio specialistai į tėvynę parveš ir Pasaulio čempionato aukso medalius.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS