Kontraceptikų išsižadėjusi moteris kūdikio susilaukė tik po 6 metų (patarimai) Pereiti į pagrindinį turinį

Kontraceptikų išsižadėjusi moteris kūdikio susilaukė tik po 6 metų (patarimai)

2013-08-14 15:48
Nuo neplanuoto nėštumo galima apsisaugoti ne tik kontraceptikais
Nuo neplanuoto nėštumo galima apsisaugoti ne tik kontraceptikais / Shutterstock nuotr.

Šeimoje puikiausiai galima gyventi be kontraceptikų. Ir tai nereiškia, kad vaikai pilsis vienas po kito kaip nesuvaldoma stichija. Tai savo kailiu patyrė 38-erių vilnietė, natūralaus šeimos planavimo (NŠP) mokytoja Elena Kosaitė-Čypienė.

Būdama 26-erių teisininkė susilaukė pirmojo vaikelio. Už poros metų gimus antrajam, ji ėmė rimtai domėtis NŠP. Augindama du mažamečius Elena norėjo atidėti trečiojo gimimą, rašo lrytas.lt.

Ir jai tai pavyko. Trečiojo vaikelio pora susilaukė tik po 6 metų. „Man pavyko atidėti pastojimą tiek, kiek norėjome, o kai nusprendėme susilaukti vaiko, pastojau po pirmo bandymo“, - pasakojo trijų vaikų motina.

Trečiajam poros sūnui dabar metai ir 6 mėnesiai.

„Supratau, kad tai yra man tinkamas kelias. Tuomet dar neturėjau šeimos“, - prisiminė Elena. Ji niekada, nei prieš santuoką, nei susituokusi nevartojo jokių kontraceptikų.

Jos vyras, su kuriuo ji bendravo nuo paauglystės, taip pat labai pritarė natūraliam šeimos planavimui. „Mano vyrui buvo nesudėtinga priimti tokį gyvenimo būdą. Jam irgi labai patiko šis metodas“, - pasakojo daugiau nei 13 metų santuokoje gyvenanti vilnietė.

Kai antrajam sūnui buvo pusantrų metų, Elena nuėjo į NŠP mokymus. „Nuo tada ėmiau pilnai laikytis NŠP metodo“, - pasakojo moteris.

Jokios baimės, esą metodas gali neveikti, Elena nejautė. Ji kartu su vyru išmoko atpažinti vaisingas ir nevaisingas dienas ir per vaisingąsias nesimylėjo.

Jos teigimu, atskirti vaisingas dienas – labai paprasta. Maždaug dešimt dienų per mėnesį pora stebi gimdos kaklelio gleives, vidinę kūno temperatūrą ir gimdos kaklelį.

„Vyras rytais mane pažadina, atneša termometrą, pasimatuoju temperatūrą, jis kalendoriuje ją pažymi. Jam patinka tai daryti. Gimdos kaklelį ir gleives stebiu pati. Tam irgi nereikia daug pastangų. Kaklelį apžiūriu vieną kartą per dieną, o gleives – keletą“, - aiškino Elena.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra