Kelios kreditinės kortelės, internetinė bankininkystė, mobilieji telefonai, internetas – visi turi PIN kodus, kuriuos nelengva visus įsiminti.
Nuo Naujųjų metų Lietuvoje, kaip ir visoje ES, įsigalios reikalavimas atsiskaitant kortele kaskart įvesti PIN kodą. Atėjote nusipirkti batono ir pieno, neturite grynųjų? Teks pasirausti atminties stalčiukuose ir ištraukti iš jo reikiamą PIN kodą. O jeigu nuo kortelių jau plyšta jūsų piniginė ir visų keturių skaičių kombinacijų neįmanoma sutalpinti į galvą?
Tik nesirinkite paties lengviausio kelio – tapsite sukčių ir ilgapirščių geidžiamu grobiu. Niekada nerašykite PIN kodų ant kortelių, popieriaus lapelių ir nesinešiokite jų piniginėje!
Jeigu jums sunku įsiminti gausybę skaičių, ką jau kalbėti apie jų sekas, psichologai pataria nenuleisti rankų ir pasinaudoti keliais atminties gerinimo metodais.
"Jeigu ką nors reikia įsidėmėti, bandykite susieti skaičius su gimimo datos skaičiais ar kitais reikšmingais ar žinomais dalykais. Žmogaus asociatyvinė atmintis išlieka ilgiausiai, net iki senatvės, todėl pasikliaukite ja", – pataria psichologė Lina Kazlauskienė. Anot jos, netgi jeigu žmogus yra žemesnio intelekto, jis gali kliautis asociacijomis.
Tyrimai rodo, kad lengviausiai skaičius įsimena žmonės, kasdien turintys su jais reikalų. Jeigu esate buhalteris, ko gero, lengvai galvoje sutalpinate virtinę skaičių ir jų kombinacijų. "Taip pat ir žmonės, kurie dažnai telefone ar bankomate renka tą patį skaičių, įsidėmi, kaip ranka juda ir ką po ko spaudžia. Kitą kartą skaičių kombinaciją jie surenka mechaniškai", – pastebi psichologė.
Beje, yra žmonių, kurie iš prigimties labai lengvai įsimena skaičius ir net pažadinti vidurnaktį gali juos pakartoti. O kitiems psichologė pataria: bet kokią informaciją lengviausia įsiminti dažnai ją kartojant.
Naujausi komentarai