Artimiausiomis dienomis gali pablogėti savijauta: siaučia magnetinės audros | kl.lt

ARTIMIAUSIOMIS DIENOMIS GALI PABLOGĖTI SAVIJAUTA: SIAUČIA MAGNETINĖS AUDROS

Saulėje įvyko stiprus sprogimas dėl kurio rugsėjo 19 d. Žemėje tikėtinos magnetinės audros. Apie tai praneša naujienų tarnyba „The Watchers“, kurioje skelbiami su Žemės planeta susiję įvykiai. 

„The Watcher“  duomenimis, Saulėje blyksnis įvyko  2023 m. rugsėjo 16 d. 4.34 val. UTC .S

Pranešama, kad blyksnio Saulėje sukeltos bangos Žemę turėjo pasiekti ankstyvą rugsėjo 19 d. rytą. Poveikis mūsų planetai bus junatmas ir rugsėjo 20 d.

Remiantis prognozėmis, tikėtina, kad rugsėjo 19 d. geomagnetinis laukas turėtų sustiprėti iki G1 (nedidelė magnetinė audra), vėliau – iki G2 (vidutinio stiprumo geomagnetinė audra). Prognozuojama, kad šiomis dienomis magnetinė audra pasieks G3 (stipri) lygį.

Magnetinės audros rugsėjo mėn.

Remiantis prognozėmis, paskutinėmis rugsėjo dienomis taip pat reiktų ruoštis magnetinėms audroms. Ypač stiprių audrų tikimasi rugsėjo 26–28 d. Paskutinės silpnos magnetinės audros laukiama rugsėjo 30 d.

Kaip magnetinės audros veikia žmones

Magnetinės audros ir jų poveikis žmonėms tebėra paslaptis, kurios mokslas dar nesugebėjo iki galo įminti.

Egzistuoja keli požiūriai, kaip magnetinės audros veikia žmogaus organizmą. Vieni mokslininkai teigia, kad nemalonius simptomus tokių audrų metu gali pajusti žmonės, kurie reaguoja į meteorologinius pokyčius. Taip yra dėl Žemės magnetinio lauko pokyčių, kurie gali paveikti  savijautą ir nuotaiką.

Kiti tyrimai rodo, kad astronautai ir pilotai gali patirti stipresnį magnetinių audrų poveikį. Taip nutinka todėl, kad jie yra daug didesniame aukštyje ir yra veikiami intensyvesnės kosminės spinduliuotės ir magnetinių laukų.

Nepaisant mokslininkų nuomonių išsiskyrimų, faktas lieka faktu: magnetinių audrų poveikio žmonių sveikatai visiškai paneigti neįmanoma. Dažniausiai neigiamą audrų poveikį jaučia oro sąlygoms jautrūs, vyresnio amžiaus žmonės, taip pat nėščios moterys ir sergantys lėtinėmis ligomis. Kaip tik jie mini tokius simptomus kaip galvos skausmas, nemiga, kraujospūdžio pokyčiai ir suprastėjusi savijauta.

GALERIJA

  • Artimiausiomis dienomis gali pablogėti savijauta: siaučia magnetinės audros
Freepik.com nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

:)

Geriau nerasykit tokiu straipsniu:)

Antanas.

Aš tokiais atvejais jaučiuosi itin neramus, norisi kažką daryti, kažkur skubėti, kyla nerimas dėl daugybės napadarytų darbų bei neišnaudotų galimybių. Žodžiu jaučiu adrenalino perteklių. Ir man labai keista, kad kiti tuomet jaučiasi abuojūs ir apsnūdę.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS